04/05/2024
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014 - 18:15

Χωρίς νικητή στη Νέα Σμύρνη

Πανιώνιος και Καλλιθέα έμειναν στο 1-1, με τους γηπεδούχους να χάνουν και πέναλτι πριν ανοίξει το σκορ

Χωρίς νικητή έληξε το φιλικό ανάμεσα στον Πανιώνιο και στην Καλλιθέα, το οποίο διεξήχθη στη Νέα Σμύρνη το μεσημέρι του Σαββάτου (22/11) υπό το βλέμμα και του Νίκου Παντελή. Οι «κυανέρυθροι» ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά αυτό για άλλη μία φορά δεν ήταν αρκετό.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να απειλήσουν κυρίως με σουτ εκτός περιοχής. Ο Παπαδόπουλος απέκρουσε σουτ του Παγώνη, ενώ ο Κατσούλης ένα του Μπούζα. Αυτές ήταν οι καλύτερες στιγμές με τις δύο ομάδες να κάνουν και άλλα σουτ, τα περισσότερα εκ των οποίων δεν έβρισκαν στόχο.

Σχεδόν όλη την ομάδα άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο η Καλλιθέα, αλλά αυτό δεν επηρέασε σε μεγάλο βαθμό την απόδοσή της. Οι φιλοξενούμενοι δεν δέχονταν φάσεις, αλλά σε μια ανύποπτη στιγμή ο Τασουλής κέρδισε πέναλτι στο 65'. Ο Κολοβός ανέλαβε την εκτέλεσή του, αλλά ο Μιχελής έπεσε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τον Πανιώνιο, στο 81' ο Γκέζος έκανε λάθος, η Καλλιθέα έβγαλε αντεπίθεση και ο Γκαβασιάδης με ωραίο σουτ έκανε το 0-1. Η απάντηση για την ομάδα του Δημήτρη Τερεζόπουλου ήρθε στο 87'. Ύστερα από ωραία κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ, η μπάλα στρώθηκε στον Γκίνη, ο οποίος με υποδειγματικό πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Στα εναπομείναντα λεπτά ο Πανιώνιος θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ, αλλά Ιμπαγάσα και Μασούρας σε δύο περιπτώσεις δεν ενήργησαν όπως θα έπρεπε.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Παπαδόπουλος (46' Γιαννακόπουλος), Αργυρόπουλος (46' Πάνος), Χατζηισαΐας (75' Μ. Γκέζος), Παντίδος (46' Οικονόμου), Τασουλής (75' Κόμνος), Μητρόπουλος (75' Γκίνη), Μπούζας, Φούντας, Κολοβός (75' Μασούρας), Μπουμάλ (46' Ιμπαγάσα), Γιάννου (75' Σμυρλής).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λουκάς Καραδήμος): Κατσούλης (46' Μιχελής), Μάρσιο (46' Τσίπρας), Τσώνης (46' Μπριλάκης), Τσιούμας (46' Λεβέντης), Παγώνης (60' Συριόπουλος), Κατσικογιάννης (46' Νικολάου), Αριανούτσος (46' Μουρούτης), Μασάντο (46' Μιχαλόπουλος), Ζόρντι (46' Αρναρέλλης), Σταματάκος, Βεζιρτζόγλου (46' Πιτταράς, 80' Γκαβασιάδης).