03/05/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014 - 21:16

Ισόπαλοι Γλυφάδα και ΠΑΟΚ

Από ένα γκολ σημείωσαν η ομάδα των νότιων προαστίων και αυτή της Κρήτης, παίρνοντας από ένα βαθμό έκαστη

Δεν ανέδειξε νικητή το ματς του Α.Ο. Γλυφάδας με τον ΠΑΟ Κρουσώνα. Οι δύο αντίπαλοι προσπάθησαν, ο καθένας με το δικό του τρόπο, να φτάσουν στη νίκη και τους τρεις βαθμούς, τελικώς, όμως, το 1-1 «σημάδεψε» τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων.

Αυτός ο οποίος αναδείχθηκε σε… πρωταγωνιστή της αναμέτρησης ήταν ο άνεμος, ο οποίος φυσούσε τόσο δυνατά, που κατάφερε να βγει… νικητής στις περισσότερες περιπτώσεις απέναντι στους παίκτες της Γλυφάδας αλλά και του ΠΑΟΚ.

Το σκορ άνοιξε στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Μπάτσι να εκμεταλλεύεται την ασταθή επέμβαση του Μακρυωνίτη και να «γράφει» το 0-1.

Η ομάδα της Κρήτης «άγγιξε» ένα δεύτερο γκολ, όταν στο 30’ ο Φουκαράκης απέτυχε να σκοράρει από εξαιρετικά ευνοϊκή θέση και τελικώς τρία λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου 45λεπτου επιβεβαιώθηκε ο… άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου.

Ο Α.Ο. Γλυφάδας κατάφερε να σκοράρει στο 42’ με τον Μπότη, ο οποίος έστειλε στα αποδυτήρια τους παίκτες και των δύο ομάδων με το σκορ να είναι στο 1-1.

Στο β’ ημίχρονο, οι δύο ομάδες έψαξαν το γκολ, παράλληλα ωστόσο έμοιαζαν να μη θέλουν να κάνουν το λάθος στα μετόπισθεν. Μοιραία, το παιχνίδι δεν έφυγε από την ισοπαλία, αν και ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να σκοράρει σε μια-δυο περιπτώσεις.

Α.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Μάριος Παναγιώτου): Μακρυωνίτης, Τσιτοφώτος, Μιχαήλ, Βαρδακώστας, Κατσίβελας, Κόντι, Λιόσης (55′ Ντούσαν), Παναγόπουλος, Μπότης (75′ Καρανταθάς), Καραγιάννης, Κόντης.

ΠΑΟΚ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κόλλιας, Μασέλης, Χαρίτσης, Φυσαράκης, Σερέτης, Μαυρομάτης, Κρίτσας, Μπάτσι, Γούλας (70′ Πουλάκης), Τριανταφύλλου, Φουκαράκης (65′ Σκουτέλης).