17/05/2022
Διαιτησία | Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2022 - 16:13

Βουρνέλης στο Ξάνθη - Βέροια, Βάτσιος στο ΠΑΟ Β' - Λεβαδειακός

Οι διαιτητές στη 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2

Με τις αναμετρήσεις της 15ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο (22-23/1) το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 2, για να κάνει γνωστούς την Πέμπτη (20/1) η ΚΕΔ τους διαιτητές και τους βοηθούς τους, που θα σφυρίξουν στα ματς των δύο ομίλων.

Η σημαντικότερη αναμέτρηση είναι αυτή ανάμεσα στην Ξάνθη και τη Βέροια, με τον Βουρνέλη (ΦΩΤΟ) του Συνδέσμου Μακεδονίας να διευθύνει το παιχνίδι στα Πηγάδια, ενώ ο Βάτσιος του Συνδέσμου Δυτικής Αττικής ορίστηκε στον αγώνα του Παναθηναϊκού Β' με τον Λεβαδειακό.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Σάββατο (22/1)

14.45 Aλμωπός Αριδαίας - Ολυμπιακός Β'

Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)

Βοηθοί: Χαραλαμπόπουλος (Κιλκίς), Δημόπουλος (Φλώρινας)

4ος: Πουλικίδης (Δράμας)

14.45 Νίκη Βόλου - Απόλλων Λάρισας

Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Κύριος (Αρκαδίας), Δελής (Βοιωτίας)

4ος: Ανδριανός (Αχαΐας)

14.45 ΠΑΟΚ Β' - Τρίκαλα

Διαιτητής: Μέγας (Πιερίας)

Βοηθοί: Βρούζος (Πιερίας), Μηνούδης (Πιερίας)

4ος: Βρέσκας (Πιερίας)

17.00 Ξάνθη - Βέροια

Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Αϊναλής (Μακεδονίας)

4ος: Πολυχρόνης (Πιερίας)

Κυριακή (23/1)

14.45 Πιερικός - Απόλλων Πόντου

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Διαμαντής (Ηπείρου)

4ος: Μπούμπας (Ηπείρου)

14.45 Θεσπρωτός - Π.Ο.Τ. Ηρακλής

Διαιτητής: Ρηγόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Φαλτάκας (Γρεβενών), Καραλής (Ηλείας)

4ος: Αντωνίου (Αχαΐας)

14.45 Καβάλα - Πανσερραϊκός

Διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Κουβαλάκης (Δράμας)

4ος: Αναστασόπουλος (Χαλκιδικής)

14.45 Ολυμπιακός Βόλου - ΑΕΛ

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

Βοηθοί: Κορωνάς (Πειραιά), Χρηστάκος (Πειραιά)

4ος: Πουλόπουλος (Πειραιά)

2ος όμιλος

Κυριακή (23/1)

14.00 ΑΕΚ Β' - Επισκοπή

Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Αρμακόλας (Κυκλάδων)

4ος: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής)

14.45 Καλαμάτα - Ρόδος

Διαιτητής: Νικολάου (Αθηνών)

Βοηθοί: Τσολακίδης (Αθηνών), Αραβίδης (Αθηνών)

4ος: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)

14.45 Παναθηναϊκός Β' - Λεβαδειακός

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)

Βοηθοί: Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής), Πλακάς (Δυτικής Αττικής)

4ος: Λεωνίδας (Τρικάλων)

14.45 Α.Ε. Καραϊσκάκης - Ηρόδοτος

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)

Βοηθοί: Δέλλιος (Πέλλας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)

4ος: Τσιοφλίκη (Λάρισας)

14.45 Εργοτέλης - Αιγάλεω

Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Πάγκαλος (Λασιθίου)

4ος: Ψυχουλάς (Βοιωτίας)

14.45 Αστέρας Βλαχιώτη - Καλλιθέα

Διαιτητής: Στάμος (Ηλείας)

Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας), Τσιλίκας (Αιτωλοακαρνανίας)

4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)

14.45 Διαγόρας - Ο.Φ. Ιεράπετρας

Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)

Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατολικής Αττικής), Οικονόμου (Δυτικής Αττικής)

4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)

14.45 Χανιά - Ζάκυνθος

Διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών)

Βοηθοί: Νικολάου (Αθηνών), Γούρνιας (Ανατολικής Αττικής)

4ος: Κατοίκος (Αθηνών).

Μοιραστείτε το: