29/01/2022
Conference League | Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2021 - 00:21

Ζωντανή η Ανόρθωση με γκολάρα Χριστοδουλόπουλου

Νίκησε με 1-0 τη Γάνδη κι ελπίζει ακόμη να περάσει στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ * Κάζο για την Τότεναμ * Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής των ομίλων

Τις ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ διατήρησε η Ανόρθωση, που πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 επί της Γάνδης την Πέμπτη (25/11).

Στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και στο ματς για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος ήταν αυτός που σκόραρε στο 27' με σουτ λίγο κάτω από τη σέντρα -γκολάρα πραγματική- και η κυπριακή ομάδα ψάχνει γία μία ακόμη υπέρβαση στην τελευταία αγωνιστική, καθώς θα προκριθεί αν κερδίσει εκτός έδρας την Παρτιζάν Βελιγραδίου.

Στο μεταξύ, μεγάλο κάζο έπαθε η Τότεναμ του Αντόνιο Κόντε, χάνοντας στη Σλοβενία από την άσημη Μούρα με 2-1 και «καίγεται» για τη νίκη ενάντια στη Ρεν (έχουν ήδη περάσει οι Γάλλοι), για να μην υποστεί έναν ταπεινωτικό αποκλεισμό.

Tα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Πέμπτη (25/11)

1ος όμιλος

Ελσίνκι - Αλασκέρτ 1-0 (48' Tανάκα) 

Μακάμπι Τελ Αβίβ - ΛΑΣΚ Λιντζ 0-1 (89' Χόρβατ) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΛΑΣΚ Λιντζ 13 (9-1) 

2. Μακάμπι Τελ Αβίβ 10 (13-3) 

3. Ελσίνκι 6 (4-13) 

4. Αλασκέρτ 0 (3-14) 

2ος όμιλος

Φλόρα Ταλίν - Παρτιζάν Βελιγραδίου 1-0 (44' Μίλερ)

Ανόρθωση - Γάνδη 1-0 (27' Χριστοδουλόπουλος) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1. Γάνδη 10 (5-2)

2. Παρτιζάν Βελιγραδίου 7 (5-3)

3. Φλόρα Ταλίν 5 (5-7)

4. Ανόρθωση 5 (5-8) 

3ος όμιλος

Μπόντο Γκλιμτ - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 2-0 (25' Μπρούνσταντ Φετ, 85' Μπόταϊμ)

Ρόμα - Ζόρια 4-0 (15' Κάρλες Πέρεθ, 33' Τζανιόλο, 46', 75' Έιμπραχαμ)  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μπόντο Γκλιμτ 11 (13-4)

2. Ρόμα 10 (15-9) 

3. Ζόρια 6 (4-10)

4. ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1 (1-10)

4ος όμιλος

Γιάμπλονετς - Άλκμααρ 1-1 (7' Κράτοτσβιλ - 44' Εβγέν)

Ράντερς - Κλουζ 2-1 (68' Καμαρά, 76' Πίσινγκερ - 72' Ντεάκ) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Άλκμααρ 11 (7-3)

2. Ράντερς 7 (9-8)

3. Γιάμπλονετς 6 (6-6)

4. Κλουζ 1 (2-7)

5ος όμιλος

Μακάμπι Χάιφα - Ουνιόν Βερολίνου 0-1 (66' Ράιερσον)

Σλάβια Πράγας - Φέγενορντ 2-2 (12' Ολαγίνκα, 66' Κούχτα - 31', 90'+3 Ντέσερς)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1. Φέγενορντ 11 (9-5) 

2. Σλάβια Πράγας 7 (7-6) 

3. Ουνιόν Βερολίνου 6 (7-8) 

4.  Μακάμπι Χάιφα 4 (1-5) 

6ος όμιλος

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς - Κοπεγχάγη 0-4 (5' Γιοχάνεσον, 7' Λεράγκερ, 63' Μπέβινγκ, 73' Χόιλουντ) 

Σλόβαν Μπρατισλάβας - ΠΑΟΚ 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Κοπεγχάγη 12 (13-5)

2. Σλόβαν Μπρατισλάβας 8 (8-5)

3. ΠΑΟΚ 8 (6-4)

4. Λίνκολν Ρεντ Ιμπς 0 (2-15) 

7ος όμιλος

Μούρα - Τότεναμ 2-1 (11' Χόρβατ, 90'+4 Μαρόσα - 72' Κέιν) 

Ρεν - Φίτεσε 3-3 (9', 39', 69' Λαμπόρντε - 43' Χούισμαν, 75' Μπούιτινκ, 90' Οπέντα) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ρεν 11 (10-7)

2. Τότεναμ 7 (11-8)

3. Φίτεσε 7 (9-8)

4. Μούρα 3 (4-11) 

8ος όμιλος

Καϊράτ Αλμάτι - Βασιλεία 2-3 (23' Βάγκνερ Λοβ, 56' Χοβνανισιάν - 45' πέν. Καμπράλ, 69' Ζέγκροβα, 73' Κασάμι) 

Καραμπάγκ - Ομόνοια 2-2 (49' αυτ. Ψάλτης, 88' Αντράντε - 43' πέν. Ντούρις, 90' Ζόρντι Γκόμεθ) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βασιλεία 11 (11-6)

2. Καραμπάγκ 11 (10-5) 

3. Ομόνοια 3 (5-10)

4. Καϊράτ Αλμάτι 1 (6-11)

Πηγή ΦΩΤΟ: kerkidanet

Μοιραστείτε το: