29/01/2022
Πόλο | Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2021 - 23:15

Σταμάτησε στα 26 γκολ ο Ολυμπιακός

Οι «ερυθρόλευκες» διέλυσαν με 26-3 τη ΝΕ Πατρών * Το 2 στα 2 στη γυναικεία Α1 πόλο και οι Βουλιαγμένη, Γλυφάδα και Πανιώνιος * Η ταυτότητα της 2ης αγωνιστικής

Με τις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής δόθηκε συνέχεια το Σάββατο (13/11) στο πρωτάθλημα της Α1 πόλο γυναικών, με τον Ολυμπιακό (ΦΩΤΟ) και τη Βουλιαγμένη να παίρνουν σαρωτικές νίκες.

Οι πρωταθλήτριες διέλυσαν με 26-3 τη ΝΕ Πατρών, ενώ ο ΝΟΒ κέρδισε εκτός έδρας το Ρέθυμνο με 17-2.

Το 2 στα 2 έκαναν επίσης η Γλυφάδα, που νίκησε άνετα τον ΠΑΟΚ με 18-7, και ο Πανιώνιος, παίρνοντας το διπλό με 10-4 κόντρα στον Νηρέα Χαλανδρίου. 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 26-3

Τα οκτάλεπτα: 6-1, 7-1, 5-0, 8-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Ελ. Πλευρίτου 2, Σλίκινγκ 1, Ελευθεριάδου 1, Κανετίδου 2, Δρακωτού, Σιούτη 2, Μ. Πλευρίτου 2, Χαλδαίου, Β. Πλευρίτου 4, Κρίστμας 1, Μυριοκεφαλιτάκη 3, Σταματοπούλου, Τριχά 6, Τορνάρου 2.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Κωνσταντίνος Σακκάλης): Γιαννάκη, Ανδρουτσέλου, Κεπένου, Μπαλάτσα, Πετάση, Κουρέτα, Σαπκίνα 3, Λυκοθανάση, Ζοφώλη, Ντάσιου, Ζαφειράκη, Νιαρχάκου, Γκαντή, Παρασκευοπούλου, Μιχαλάτου.

ΡΕΘΥΜΝΟ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 2-17

Τα οκτάλεπτα: 1-5, 0-4, 1-4, 0-4

ΡΕΘΥΜΝΟ (Ανέστης Πεσματζόγλου): Φαρμάκη, Λιμπιτάκη Στέλλα, Καραγιάννη, Μακ Κι , Φραγγελάκη 1, Τσιουγκρή, Νυκτάρη, Λαμπαθάκη, Κυριακάκη, Ανυφαντάκη, Μυριοκεφαλιτάκη, Μπιρλιράκη, Λιμπιτάκη Ευαγ., Αμορόζα 1, Τσακωνάκη.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Αντιόπη Μελιδώνη): Καϊάφα 1, Χυδηριώτη 2, Μουστακαρία 1, Γιαννοπούλου, Ριτζ 2, Τανκέεβα 2, Πάτρα, Β. Διαμαντοπούλου 1, Σάντα 5, Αγγελίδη 1, Καλογεροπούλου 2, Ανδρεάδη, Μαυρωτά.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4-10

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 1-2, 1-3, 2-3

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νίκος Καραμάνης): Κόλλια 1 , Πουλοπούλου, Κωνσταντοπούλου 2 , Γιαμπασάκου , Μπινιάρη 1, Ψικάκου, Παπαφιλίπου, Κονταλέξη, Αρβανιτάκη, Κατσιάνου, Ρουσάκη, Κακλή, Δασκαλάκη, Στασινού, Καραχάλιου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Τζούρκα, Σαφέτη , Μαυρωτά 3, Πουστινίκοβα 1, Κοτσάφτη, Ξανθοπούλου 1, Μπογκατσένκο 4, Λούδη, Βαζαίου, Πετεινάτου, Παπαναστασίου Δημ.1, Παπαναστασίου Ανθία, Μήτσου, Κελαδίτη, Καρυπίδου.

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΑΟΚ 18-7

Τα οκτάλεπτα: 6-2, 3-1, 5-1, 4-3

ΓΛΥΦΑΔΑ (Ορέστης Σαλαχάς): Γκίλλα, Θωμοπούλου, Γρηγοροπούλου 1, Νίνου Ειρήνη 4, Αντωνιάδη 3, Βόγκα, Κούλχας 1, Φουντωτού 4, Γαλιατσάτου 1, Κοντογιάννη 3, Καρύτσα, Κατσώνη, Κανελλοπούλου, Κολιτσοπούλου 1, Τσιάρα.

ΠΑΟΚ (Χρύσα Χατζέλη): Φορίδου, Αχλαδιώτη, Ακιλμπάγιεβα, Ασκερίδου, Σταυρίδου 1, Μανέτα, Νιέρη, Κάιζερ 5, Φραγκιά, Ντώνα 1, Λασκαρίδου, Μανίκα, Μάλλιου, Παρασκευοπούλου, Λαμπρούση. 

ΛΑΡΙΣΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ 5-15

Τα οκτάλεπτα: 2-5, 2-4, 1-4, 0-2

ΛΑΡΙΣΑ (Κώστας Γαλανόπουλος): Ζαφειράκη, Κοκκίνου, Τουλουμτζίδου 1, Τζελέπη 1, Καρυπίδου Μελίνα Σιμέλα, 1 Μπαλατσά, Κολτσίδα 1, Ρότζερς, Σακελλαρίου, Γαλανοπούλου Θεοφανία, Χασιώτη, Γαλανοπούλου Ειρήνη, Καρυπίδου Ηρώ Βασιλεία 1, Λαμπρονίκου.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Μάρκο Μίσιτς): Σωτηρέλη, Ιωάννου 1, Χαραλαμπίδη Ιωαν., Ελληνιάδη 2, Κοντονή 4, Μπάκοτς, Χατζηκυριακάκη 1, Μπενέκου 4, Ρακιντζή, Χαραλαμπίδη Στεφ. 2, Μπέτα 1, Βρακά, Μπερίκου, Γκοτζιά, Καραμπέτσου. 

ΑΕΚ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 20-6

Tα οκτάλεπτα: 8-1, 3-2, 4-2, 5-1

ΑΕΚ (Κική Λιώση): Πασκάλε 2, Κασσάρη 1, Λούδη, Γαβαλά, Μαστροκάλου 1, Μιχαηλίδου 3, Στρατηδάκη 5, Κούμπρα 2, Τσιμάρα Ευδ. 2, Γροζοπούλου 1, Αρχοντάκη, Κοβάσεβιτς 1, Ζαχαρίου, Τσιμάρα Ευφ. 2, Μπεκρή.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Τσόκας): Κώτσου, Μανιάτη, Παπασιφάκη, Μοσχοφίδου, Πάτερου 1, Κωνσταντά, Μπακομήτρου, Σκαρπαλέζου Όλγα 2, Αρώνη, Σκαρπαλέζου Νίκη, Λιαπάκη 2, Γονίδη, Κανταλέα, Νικολακοπούλου, Παναγιώτι 1. 

Tα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Σάββατο (13/11)

Ρέθυμνο - Βουλιαγμένη 2-17

Νηρέας Χαλανδρίου - Πανιώνιος 4-10

Γλυφάδα - ΠΑΟΚ 18-7

Λάρισα - Εθνικός 5-15

ΑΕΚ - Ηλυσιακός 20-6

Ολυμπιακός - ΝΕ Πατρών 26-3 

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 2 αγώνες)

1. Ολυμπιακός 6

2. ΑΕΚ 6

3. Πανιώνιος 6

4. Γλυφάδα 6

5. Βουλιαγμένη 3

6. Εθνικός 3

7. Λάρισα 3

8. Ρέθυμνο 3

9. Νηρέας Χαλανδρίου 0

10. Ηλυσιακός 0

11. ΠΑΟΚ 0

12. ΝΕ Πατρών 0

ΕΠΟΜΕΝΗ (3Η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δευτέρα (15/11)

Εθνικός - ΑΕΚ

Σάββατο (20/11)

ΝΕ Πατρών - Ρέθυμνο

Ηλυσιακός - Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ - Λάρισα

Πανιώνιος - Γλυφάδα

Τετάρτη (24/11)

Βουλιαγμένη - Νηρέας Χαλανδρίου

Μοιραστείτε το: