25/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 8 Νοεμβρίου 2021 - 01:16

Χ για τη Δόξα Δράμας

Ισόπαλοι οι «μαυραετοί» με την Αλεξανδρούπολη (1-1)

Με το ισόπαλο 1-1 έφυγε την Κυριακή (7/11) η Δόξα Δράμας από την έδρα της Αλεξανδρούπολης για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι «μαυραετοί» άνοιξαν το σκορ στο 47', όταν εκτέλεσε φάουλ από δεξιά ο Ιορδανίδης, υπήρξε σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων και ο Τζανουλίνος με διπλή προσπάθεια πέτυχε το 0-1, καθώς η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή.

Η ισοφάριση ήρθε δέκα λεπτά αργότερα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κώστα Πατσιώρα, παράβαση που καταλογίστηκε ένα λεπτό νωρίτερα σε ανατροπή του Ρουμπιέ από τον Χατζηκούρτη.

Οι Δραμινοί με 5 βαθμούς βρίσκονται στην 5η θέση, τέσσερις λιγότερους από τον πρωτοπόρο Άρη Αβάτου.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ (Ζόραν Στοΐνοβιτς): Παπαδόπουλος, Σιώπης, Χρ. Στοΐνοβιτς, Παπαγεωργίου, Γκαϊτατζής, Κ. Πατσιώρας, Α. Πατσιώρας (67' Δουρουγιδένης), Μαλτέζος (67' Σιδηρόπουλος), Ρουμπιές, Αθ. Στοΐνοβιτς (87' Γεωργατζόπουλος), Καρακασίδης (71' Αμπραχαμιάν).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: (Σπύρος Φιλίππου): Κολιοφούκας, Ιορδανίδης, Πετρίδης (46' Θεοδοσιάδης), Χατζηκούρτης (69' Ογκενερόμπου), Γιαννούσης, Τζανουλίνος, Παπαϊωάννου, Στάικος (79' Κόντος), Χατζηκυριάκου (69' Μπράουν), Τάσιος, Κυριακιδης (46' Μπαρέτας).

Πηγή ΦΩΤΟ: sportdrama