Γερμανία | Παρασκευή 29 Οκτωβρίου 2021 - 23:48

Από το α’ ημίχρονο 2-0 η Χόφενχαϊμ!

Η ομάδα του Σεμπάστιαν Χένες επικράτησε της Χέρτα Βερολίνου, που έπαιζε από το 76’ και με παίκτη λιγότερο

Στις νίκες επέστρεψε η Χόφενχαϊμ το βράδυ της Παρασκευής (29/10) στο άνοιγμα της αυλαίας της 10ής αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Η ομάδα του Σεμπάστιαν Χένες επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Χέρτα Βερολίνου «καθαρίζοντας», μάλιστα, το τρίποντο από το α’ ημίχρονο. Κι αυτό διότι και τα δύο τέρματα, που έκριναν την αναμέτρηση μπήκαν πριν την ανάπαυλα και συγκεκριμένα στο 19’ με σκόρερ τον Κράμαριτς και στο 36' με «δράστη» τον Ρούντι…

Το έργο της Χόφενχαϊμ, πάντως, έγινε ευκολότερο στα τελευταία λεπτά, καθώς οι φιλοξενούμενοι στο 76’ έμειναν με παίκτη λιγότερο, έπειτα από αποβολή του Μπογιατά, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι ηττημένοι διαμαρτυρήθηκαν για γκολ του Γιόβετιτς, το οποίο δεν μέτρησε ως οφσάιντ.

-ΠΗΓΗ ΦΩΤΟ: kicker.de