19/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021 - 01:15

Ήττα στην Τρίπολη για τους Νέους του Παναθηναϊκού

Κέρδιζαν 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης, αλλά δέχθηκαν τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (3-2) * Νίκες για ΟΦΗ και Παναιτωλικό

Tην ευκαιρία να βρεθεί μόνος στην κορυφή έχασε ο Παναθηναϊκός στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας 1, καθώς το Σάββατο (23/10) ηττήθηκε στην Τρίπολη από τον Αστέρα με 3-2 για την 7η αγωνιστική.

Μάλιστα, η Κ19 των Αρκάδων πήρε το τρίποντο με φοβερή ανατροπή, καθώς και τα τρία γκολ ήρθαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και συγκεκριμένα σκόραραν ο Ζουγλής στο 81', ο Αντεσίνα στο 85' και ο Μιχόπουλος στο 90'.

Για τους «πράσινους» είχαν βρει δίχτυα ο Καλός στο 30' και ο Βολάκης στο 40', για να παραμείνουν στους 15 βαθμούς, όσους έχει και ο Ατρόμητος, που θα υποδεχθεί την Κυριακή (24/10) τον Ιωνικό.

O Aστέρας με 11 πόντους είναι στην 5η θέση, με τον ΟΦΗ να κερδίζει με 2-1 τη Λαμία στο ΒΑΚ χάρη σε γκολ των Σωμαράκη στο 52' και Λέλεκα στο 75', ενώ μείωσε στις καθυστερήσεις ο Τρούμπουλος για τους Φθιώτες.

Στο τρίτο παιχνίδι του Σαββάτου ο Παναιτωλικός νίκησε στην Πυλαία τον Άρη με 4-3, με τον Τσίμα να ανοίγει το σκορ στο 7' για τους «κίτρινους», αλλά στο 22' ο Χρυσόπουλος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ταράσης στο 23' και Σοροβός στο 27' έδωσαν προβάδισμα στους Αγρινιώτες, για να απαντήσουν οι Θεσσαλονικείς με Παναγίδη στο 40' και Σαλιάρη στο 56' για το 3-2.

Τελικά, η Κ19 των «καναρινιών» πήρε το διπλό με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ταράση στο 62' και το γκολ του Αναστασόπουλου στο 67'.