25/11/2020
Γαλλία | Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2020 - 01:00

Γερή «σφαλιάρα» στη Σεντ Ετιέν

Οι «στεφανουά» έχασαν με 4-1 από την Μπρεστ

Δεν τα πάει καλά η Σεντ Ετιέν στο Σαμπιονά και το Σάββατο (21/11) γνώρισε βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-1 από την Μπρεστ.

Στο ματς της 11ης αγωνιστικής όλα τα γκολ μπήκαν στο α' ημίχρονο, με τον Ονορά να ανοίγει το σκορ στο 7' και τον Ντουβέρν στο 23' να γράφει το 2-0, για να μειώσει στο 31ο λεπτό ο Καμαρά.

Οι γηπεδούχοι, που με 15 βαθμούς είναι 12οι στην κατάταξη, ήταν καταιγιστικοί κι έφτασαν στο επιβλητικό 4-1 χάρη στα τέρματα των Καρντόνα στο 33' και Μουνιέ στο 38'.

Οι «στεφανουά» με 10 πόντους είναι στη 15η θέση και το +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Παρασκευή (20/11)

Ρεν - Μπορντό 0-1 (37' Μπεν Αρφά)

Μονακό - Παρί Σεν Ζερμέν 3-2 (52', 65' Φόλαντ, 84' πέν. Φάμπρεγκας - 25', 37' πέν. Εμπαπέ)

Σάββατο (21/11)

Μπρεστ - Σεντ Ετιέν 4-1 (7' Oνορά, 23' Ντουβέρν, 33' Καρντόνα, 38' Μουνιέ - 31' Καμαρά)