25/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020 - 19:08

Διπλασίασε τα τρίποντα ο Πανιώνιος

Με το διπλό από τον Κορυδαλλό έφυγαν οι «κυανέρυθροι»

Χαρακτήρα, πάθος και αγωνιστική ταυτότητα έδειξε η ανανεωμένη ομάδα του Πανιώνιου σε αυτό ο νέο ξεκίνημα από την Γ'Εθνική κατηγορία.Για τον 6ο όμιλο η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη πέρασε νικηφόρα από τον Κορυδαλλό κερδίζοντας 2-1 την Προοδευτική την Κυριακή (25/10) για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ο Σταμάτης όπου έγινε κάτοχος της μπάλας και ωραίο τελείωμα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 1ο λεπτό. Άμεση η απάντηση της Προοδευτικής πέντε λεπτά αργότερα με σουτ του Κυριαζή έξω από την περιοχή ο οποίος έφερε το ματς στα ίσια. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο ισόπαλες 1-1.

Στην επανάληψη και στο 56' ο Πανιώνιος πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ (1-2) με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Γροντή.
Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης με τον Ιστορικό να φτάνει στην δεύτερη σερί νίκη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Στουρνάρας, Λάμψιας (75' Τριάντης), Ζάχι, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Ξυγκόρος, Νίνο (67' Κουτσάκης), Σταμάτης, Γροντής, Μούντριχας (87' λ.τρ. Δρίτσας)