30/11/2020
Χάντμπολ | Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020 - 00:33

Eπίδειξη δύναμης από τον ΠΑΟΚ

Σάρωσε εκτός έδρας την Προσοτσάνη με 41-17 για την Α1 χάντμπολ γυναικών

Υγιεινό περίπατο έκανε ο ΠΑΟΚ και στην 3η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ γυναικών, συντρίβοντας εκτός έδρας την Προσοτσάνη με 41-17 το Σάββατο (24/10).

Στον άλλο αγώνα του 2ου ομίλου ο ΑΕΣΧ Πυλαίας υποδέχθηκε το Πανόραμα κι επικράτησε με 24-21.

Για τον 3ο όμιλο η Βέροια 2017 ήταν εξαιρετική στα Γιαννιτσά, κερδίζοντας τον Μέγα Αλέξανδρο με 34-18. 

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΠΑΟΚ 17-41

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 2-9, 4-12, 5-15, 8-19, 10-21 (ημχ, 10-22, 11-25, 11-29, 13-32, 13-36, 17-41

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ ( Δρανόβαλης): Ράτσικα, Λεωνίδου, Κατσιγιάννη, Παύλου, Αμβροσιάδου 6, Μελαδίνη, Σπυρίδου, Ιωαννίδου, Λαζαρίδου 1, Μ.Σεβδίλη 5, Λάλα, Νούση, Σαμπαντζή 1, Τσαλκίδου 2, Δικμάνη, Τσιαμουρά 2.

ΠΑΟΚ (Βακάλης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 9, Μπαταζαρακούδη 3, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου, Παναγιωτίδου 1, Ζυγούρα 2, Σαμολαδά 2, Στογιάνοβιτς 4, Α.Σεβδίλη 8, Νίκολιτς 1, Όλιατς, Καραχαρίση, Γιοβάνοφσκα 5, Γκάτζιου 6.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ 24-21

Tα πεντάλεπτα: 3-0, 5-2, 5-5, 6-6, 9-7, 9-10 (ημχ) 9-13, 12-16, 14-16, 18-17, 20-18, 24-21

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Σκανδάλης): Κουκμίση Κ. 3, Τσιτλακίδου, Βράμπα, Τσερέπη, Κουκμίση Μ. 5, Καπρινιώτη, Ιωαννίδου, Τσιγαρίδα Αθηνά, Τσιγαρίδα Αθ. 4, Τσολοζίδου, Μανωλούδα, Αθανασοπούλου 4, Σελεμίδου 3, Πετρίδου 3, Στεφανίδου 2.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Κουμιτσάρκσκα): Κουτσιμανή, Σπανού, Αναστασιάδου, Κουρκουλάκη, Παπαδοπούλου Γ., Τσαρτσίου, Κυρικλίδου 2, Ιωαννίδου, Αμανατίδου 5, Προκοπίδου 2, Λιούκα 6, Καραβέλη 3, Λούρη 1, Τσαουσίδου, Κουλούρη 2, Παπαδοπούλου Α.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΒΕΡΟΙΑ 2017 18-34

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-5, 2-8, 2-12, 3-14, 3-18 (ημχ) 8-20, 10-22, 12-24, 13-27, 14-29, 18-34

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Σαράφης): Πυριτίδου 1, Τροχίδου Χ. 3, Τροχίδου Ε. 8, Κοτζαχρήστου, Πλιόγκα, Πατσάνη, Παπαδοπούλου, Πέγιου, Μαντζίρη, Πέγιου Γ. 1, Τρελοπούλου, Αναστασίου 1, Τομιδου 4, Παπαδοπούλου Ι.

ΒΕΡΟΙΑ 2017 (Πατλίδης): Κερλίδη 3, Εμμανουηλίδου 4, Τζούρισιτς 2, Καραμπατζάκη 1, Ανθίτση 6, Ντε Ουβέιρα, Ζενέλι 2, Κωστοπούλου 6, Ανδρονικίδου, Γεωργιάδου, Χοτολουρίδου, Κάμπο 5, Λύτρα, Νούσια 2, Βασιλειάδου 3, Ταλαβερίδου.

Tα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

1ος όμιλος

Σάββατο (24/10)

ΑΟΑΟΔΚ - ΓΑΣ Καματερού ANABOΛΗ

Κυριακή (25/10)

Αθηναϊκός - Ο.Φ. Νέας Ιωνίας

2ος όμιλος

Σάββατο (24/10)

ΑΕΣΧ Πυλαίας - Πανόραμα 24-21

Προσοτσάνη - ΠAOK 17-41

3ος όμιλος

Σάββατο (24/10)

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Βέροια 2017 18-34

Αναγέννηση Άρτας - Εθνικός Κοζάνης ΑΝΑΒΟΛΗ

Μοιραστείτε το: