28/11/2020
Πόλο | Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020 - 00:46

Τέσσερα στα τέσσερα η Βουλιαγμένη

Πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Γλυφάδας με 8-7 για την Α1 πόλο * Σαρωτικός στα Χανιά ο Ολυμπιακός * Κέρδισε την ΑΕΚ ο Απόλλων Σμύρνης * Η ταυτότητα της 4ης αγωνιστικής

H Βουλιαγμένη παρέμεινε αήττητη στην Α1 πόλο μετά τους αγώνες του Σαββάτου (24/10), παίρνοντας το διπλό με 8-7 κόντρα στη Γλυφάδα.

4 στα 4, λοιπόν, για τον ΝΟΒ, την ίδια στιγμή που ο πρωταθλητής Ολυμπιακός σάρωσε εκτός έδρας τα Χανιά με 27-10, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης ξεπέρασε με 11-7 το εμπόδιο της ΑΕΚ.

Στη δεύτερη θέση, πάντως, με 10 βαθμούς είναι το Περιστέρι, που έφυγε με το ισόπαλο 8-8 από την έδρα του ΠΑΟΚ. 

ΧΑΝΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 10-27

Τα οκτάλεπτα: 6-5, 2-6, 1-7, 1-9

ΧΑΝΙΑ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Κανδαλέων, Σαρτζετάκης 2, Πολύζος, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης, Γουίλιαμς 1, Χαριτάκης, Μπογκντάνοβιτς 3, Αποστολάκης 1, Πίσσας, Μαζοκοπάκης 1, Κουμής, Νικολαΐδης, Πρωιμάκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Ντάουμπε 3, Σκουμπάκης 2, Γενηδουνιάς 5, Αργυρόπουλος-Κανακάκης 4, Πρέκκας 1, Δερβίσης 2, Κάκαρης 1, Χρυσοσπάθης 4, Ίρβινγκ 2, Γραμματικός 1, Μαθιόπουλος 2, Σύρμας.

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 7-8

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-2, 2-1, 2-3

ΓΛΥΦΑΔΑ (Δημήτρης Μάζης): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Παπούκας 1, Περόπουλος, Μαυρωτάς Λ., Ηλιόπουλος, Χατζηστεφάνου 1, Χριστοφορίδης 2, Στίβενσον 2, Φωτόπουλος, Χαραλαμπόπουλος 1, Γούντχεντ, Μπακαλούμης, Πούρος, Γαλάνης.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Χρβόγε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης 1, Αλαφραγκής 1, Γκιουβέτσης, Τρούλος 1, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Καλογερόπουλος, Χαλυβόπουλος Αρ. 1, Κουρούβανης Ν. 1, Λόζινα, Μπάσιτς 1, Ανδρεάδης, Τσαταλιός, Βλάσσης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΕΚ 11-7

Tα οκτάλεπτα: 5-2, 2-0, 3-4, 1-1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Γαλανίδης, Αλαμάνος,, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης 1, Χατζηκυριακάκης 1, Τοράκης, Μοσκόφ 4, Βιτέλλας, Τροβάς, Γούνας 3, Γωνιωτάκης, Σολανάκης 2, Καβουσανός, Φέγγος, Κίτσος.

ΑΕΚ (Κωνσταντίνος Δάνδολος): Φλέγκας, Καζάζης 1, Σταμέλος, Κουτσιαλής 1, Βούξεβιτς 1, Κουλιεράκης 1, Κουρλιάφτης, Γιαννουρής, Ράντζεν 2, Στελλάτος, Βέκκος 1, Μαυρωτάς, Κατσινούλας, Παυλιδάκης, Παπάκος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 13-7

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-2, 3-1, 5-1

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Σαλτερής, Μπουζαλάς 1, Σπυρόπουλος, Σπούνερ 5, Μπραΐμης 1, Γαβαλάς Σπ., Καλαιτζής 2, Νταλάπας, Αλεξίου, Δήμου Δ. 2, Μπαρακάτ 2, Καπετανάκης, Λιμαράκης, Ζουρίδης, Μοσχοβέλης.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Χαιδόπουλος, Χούπερ, Παπαδημητρίου 1, Κοτσάφτης, Ραμίρεζ, Δίπλαρος 2, Τσολακούδης 1, Αθυμαρίτης, Χαλυβόπουλος Ιπ., Λιαπάκης 2, Τσαχιλίδης 1, Γκαράνης, Μητράκης, Κοντονής, Κουρμελές.

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 8-12

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 2-3, 2-3, 1-3

ΕΘΝΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Γαβαλάς, Λατόνοβιτς 1, Καραβιώτης, Τεσάνοβιτς 1, Βαλιανάτος, Παπαλουκάς, Πρωτοψάλτης, Χονδροκούκης 4, Πανταζόπουλος, Κόχειλας 1, Ρομπόπουλος 1, Κατσαγούνος, Κωνσταντόπουλος, Καραμπατης, Ζωγράφος.

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Δημήτρης Μπλάνας): Γρηγοριάδης, Δανιήλ 3, Γκανάτσιος 2, Στεργίου Δ. 2, Παπαβασιλέιου 1, Πετρόπουλος, Γκάτσος, Χαμίτης, Γλούμης 2, Στεργίου Γ. 1, Νικηφορίδης, Κοκκινάκης, Νάσιος, Νικολέρης 1, Μπόμπος.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ - ΧΙΟΣ 11-8

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 3-1, 3-6, 2-0

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Στατσένκο, Τσιρτσάκης, Καλαμβόκης, Κοκκινάκης 2, Παπασηφάκης 2, Φρόλοφ, Μπλάνης 3, Αργυρόπουλος Κ., Φώσκολος 2, Παπαδόγκωνας 1, Μπεριστιάνος, Αλβέρτης, Πoλογεώργης, Παρτσόγλου, Χατζηγούλας 1.

ΧΙΟΣ (Γιώργος Ντόσκας): Χόλαντ, Μιμίδης Στ. 3, Αμπαζής, Γκρούγουελ, Παππάς, Γούρας, Κανδιόγλου, Μόκκας 3, Γούσης, Παπαδόπουλος Γ. 1, Καλαργυρός, Γαβαλάς, Κούτης, Καρακούρος, Γκίλλας 1.

ΠΑΟΚ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 8-8

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 2-4, 3-2, 1-1

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Σαρησάββας, Ραντόγεβιτς 2, Προσινικλής Ν. 2, Μαρινάγης, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος 1, Σγουρίδης, Παπάκος 1, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 1, Κουτσαντάς, Μανθογιάννης, Λαλιάς, Νικολαΐδης.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Λαδάς, Φάρμερ, Γερακούδης 3, Κουκουμάκης, Αγκόρτσας 3, Καρούντζος 1, Μιρόνοφ 1, Κλήμος, Τζώρτζης, Τσαγκάρης, Αϊβαλιώτης, Μπιτσάκος.

Tα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Σάββατο (24/10)

Γλυφάδα - Βουλιαγμένη 7-8

ΠΑΟΚ- Περιστέρι 8-8

Εθνικός - ΟΥΚ Βόλου 8-12

Υδραϊκός - Χίος 11-8

Πανιώνιος - Παλαιό Φάληρο 13-7

Χανιά - Ολυμπιακός 10-27

Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΚ 11-7 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 4 αγωνιστικές)

1. Βουλιαγμένη 12

2. Περιστέρι 10

3. Ολυμπιακός 9

4. Απόλλων Σμύρνης 9

5. Υδραϊκός 9

6. Χανιά 9

7. Πανιώνιος 6

8. ΠΑΟΚ 4

9. Γλυφάδα 3

10. Εθνικός 3

11. Χίος 3

12. ΟΥΚ Βόλου 3

13. Παλαιό Φάληρο 1

14. ΑΕΚ 1

ΕΠΟΜΕΝΗ (5Η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο (31/10)

Ολυμπιακός - Πανιώνιος

Παλαιό Φάληρο - Υδραϊκός

Χίος - Εθνικός

ΟΥΚ Βόλου - ΠΑΟΚ

Περιστέρι - Γλυφάδα

ΑΕΚ - Χανιά

Βουλιαγμένη - Απόλλων Σμύρνης

Μοιραστείτε το: