27/04/2024
Αγγλία | Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020 - 23:06

«Λευκή» ισοπαλία στο «Ολντ Τράφορντ»

Στο 0-0 έμειναν Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τσέλσι

Στο βροχερό Μάντσεστερ η Γιουνάιτεντ υποδέχθηκε την Τσέλσι για την 6η αγωνιστική της Premier League, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0 στο Ολντ Τράφορντ.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έδωσαν βάση στο κομμάτι της τακτικής χωρίς να δημιουργηθούν εκατέρωθεν σημαντικές ευκαιρίες για κάποιο γκολ.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε το σκηνικό με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να έχει τη καλύτερή της στιγμή στο 59' όταν ο νεοεισελθών Έντισον Καβάνι λίγο έλειψε να σκοράρει στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα. Η ομάδα του Σόλσκιερ πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, λίγα λεπτά πριν το τέλος όμως η Τσέλσι του Λάμπαρντ εμφανίστηκε διαβασμένη και κατάφερε να μην δεχθεί γκολ.

To 0-0 παρέμεινε με τις ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς. Στους εννέα πόντους έφτασε η Τσέλσι, ενώ στους επτά έφτασαν οι «κόκκινοι διάβολοι»

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ (Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ): Ντε Χέα, Σο, Μαγκουάιρ, Λίντελοφ, Γουάν-Μπιζάκα, ΜακΤόμινεϊ (83' Γκρίνγουντ), Φρεντ, Τζέιμς (58' Καβάνι), Φερνάντες, Μάτα (58' Πογκμπά), Ράσφορντ

ΤΣΕΛΣΙ (Φρανκ Λάμπαρντ): Μεντί, Ζουμά, Σίλβα, Αθπιλικουέτα, Τζέιμς, Ζορζίνιο, Καντέ, Τσίλγουελ, Χάβερτς (72' Μάουντ), Πούλισιτς (81' Ζίγιες), Βέρνερ (71' Έιμπραχαμ)