02/05/2024
Ομάδες | Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020 - 18:08

Ισόπαλο το νέο φιλικό του ΑΟΤ με τον Πιερικό

Άνοιξε τις πύλες του μετά από οκτώ μήνες το Δημοτικό στάδιο Τρικάλων (2-2)

ΑΟΤ και Πιερικός αναμετρήθηκαν σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας το Σάββατο (24/10) με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 2-2, σε ένα ματς με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν. Το ματς έγινε στο Δημοτικό στάδιο Τρικάλων το οποίο άνοιξε τις πύλες του μετά από οκτώ μήνες.

Ο Πιερικός προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαρτσιά στο 17' για να διπλασιάσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων ο Μπενίσκος στο 32'. Παρ'όλα αυτά τα Τρίκαλα κατάφεραν να αντιδράσουν μειώνοντας αρχικά με τον Σκόνδρα σε 1-2 στο 36' για να διαμορφώσει το τελικό 2-2 ο Σταματής στο 39'.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Τρίκαλα δεν πίεσαν ιδιαίτερα τα καρέ του Πιερικού με την ομάδα του Σάκη Παπαβασιλείου όμως να έχει τη καλύτερη στιγμή για γκολ στο 90ο λεπτό, έπειτα από χαμένο τετ α τετ.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ(Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γκάρας (75′ Αρμαντο), Διαμαντόπουλος (84′ Ντάνας), Πιαστόπουλος (46′ Χατζηκωνσταντίνου), Ζώγκος (75′ Λαμπίρης), Σουλιώτης (57′ Κεχαγιάς), Ριζογιάννης (84′ Φουτσίνι), Σκόνδρας (57′ Κωστίκος), Παπαγεωργίου (46′ Σιλβάνο), Πέλκας (75’Γκοτιέ), Αλμπάνης (69′ Ζησόπουλος), Σταματής (69′ Στεφανίδης)

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Τζήμας, Τοπαλίδης, Χαρτσιάς, Γιαλαμίδης, Αποστολόπουλος, Μακρής, Ίτσιος, Κριεμάντι, Μηλιώτης, Μπενίσκος, Δεμηρτζόγλου