24/04/2024
Champions League | Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2020 - 22:04

Πατατράκ για τη Ρεάλ...

Εντός έδρας ήττα με 3-2 από τη Σαχτάρ Ντόνετσκ στην πρεμιέρα της στο Τσάμπιονς Λιγκ * Χ για Σάλτσμπουργκ και Λοκομοτίβ Μόσχας (2-2)

Σε κακό... φεγγάρι βρίσκεται η Ρεάλ Μαδρίτης, που μετά το πρόσφατο σοκ της ήττας από την Κάντιθ για την Πριμέρα Ντιβιθιόν έχασε ξανά στο «Αλφρέντο ντι Στέφανο» την Τετάρτη (21/10), με 3-2 από τη Σαχτάρ Ντόνετσκ αυτή τη φορά και στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ήταν αποκαρδιωτική η «βασίλισσα» στο α' ημίχρονο και οι Ουκρανοί με το γκολ του Τετέ στο 29', το αυτογκόλ του Βαράν στο 33' και το τέρμα του Σόλομον στο 42' πήγε στα αποδυτήρια με το εις βάρος της 0-3.

Ο Μόντριτς στο 54' και ο Βινίσιους Ζούνιορ στο 59' μείωσαν σε 2-3, στο 90'+2 σκόραρε και ο Βαλβέρδε, αλλά το γκολ με τη συνδρομή του VAR ακυρώθηκε ως οφσάιντ και η Σαχτάρ κράτησε το τεράστιο διπλό.

Για τον 1ο όμιλο Σάλτσμπουργκ και Λοκομοτίβ Μόσχας αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 επί αυστριακού εδάφους, με τους Ρώσους να προηγούνται στο 19' με τον Έντερ, για να διαμορφωθεί το 2-1 από τα γκολ των Σομποζλάι στο 45' και Γιουνούζοβιτς στο 50' και να ισοφαρίσει στο 75ο λεπτό ο Λισάκοβιτς.