24/04/2024
Ομάδες | Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2020 - 21:34

Κολλημένη με τα φιλικά Χ η Ξάνθη

Στο εκτός έδρας 1-1 με την Καβάλα έμειναν οι Θρακιώτες

Άλλη μία ισοπαλία κατέγραψε η Ξάνθη στα φιλικά της παιχνίδια, μένοντας στο 1-1 με την Καβάλα την Τετάρτη (21/10) στο «Ανθή Καραγιάννη».

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ορφανίδη στο 24', για να ισοφαρίσει στο 44ο λεπτό ο Τάτος.

Ο Τονι Πόποβιτς έδωσε λεπτά συμμετοχής σε 21 παίκτες και είναι προφανές ότι θέλουν πολύ χρόνο ακόμα για να «δέσουν» οι Θρακιώτες με τα τόσα πολλά μεταγραφικά τους αποκτήματα.

ΚΑΒΑΛΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Γιαλαμούδης, Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Βαλαβανόπουλος, Θωμαΐδης, Κόλλας, Ορφανίδης, Αδαμάκης.

Έπαιξαν και οι: Σταθάκης, Κολλαράς, Μαλανδρής, Παπαδόπουλος, Τενεκές, Γεωργακόπουλος, Γιαννάκος, Κοκκόρης, Κέρθι.

ΞΑΝΘΗ (Τόνι Πόποβιτς): Βέλιτς, Κέβιν, Έμπερτ, Τζούρμαν, Βέρκερ, Δημούτσος, Μπριλάντε, Τάτος, Έλιοτ, Βόλτερς, Παπάζογλου.

Έπαιξαν και οι: Σιατραβάνης, Ρουσσάκης, Τσαμούρης, Στάθης, Θυμιάνης, Τεσίγια, Ντίνας, Σουλεϊμάν, Παντελιάδης, Πόποβιτς.