19/04/2024
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ | Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020 - 19:03

Kακή η Παναχαϊκή και φιλική ήττα από την Καλαμάτα

Η «Μαύρη Θύελλα» κέρδισε με 2-1 στη Γαστούνη

Την ήττα με 2-1 από την Καλαμάτα γνώρισε η Παναχαϊκή στο σαββατιάτικο (17/10) φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Γαστούνη, προβληματίζοντας με την απόδοσή της.

Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου προηγήθηκε με προβολή του Κουσκουνά στο 10', για να ισοφαρίσει στο 34ο λεπτό ο Μπουσμπίμπα με σουτ εκτός περιοχής για τη «Μαύρη Θύελλα».

Στο 44' ο Μπάτροβιτς κέρδισε πέναλτι, αλλά αστόχησε ο Κουσκουνάς στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι, με τους Μεσσήνιους να παίρνουν τη νίκη χάρη στο γκολ του Σουμπίνιο στο 63'.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Μένκα, Πάνος, Σταμόπουλος (69' Μασούρας), Πατάπης, Μαρκοπουλιώτης, Μπρους (59' Ανάκογλου), Μουστακόπουλος, Μπάτροβιτς (66' Γιούσης), Τζοάο (66' Παπαδόπουλος), Τσερούτι, Κουσκουνάς.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Μαβινγκά, Γκιοτά, Αλεξόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Σουμπίνιο, Κωνσταντινόπουλος (46' Τσελεπίδης), Μπουσμπίμπα, Χερμπέου, Παπαγεωργίου, Τριανταφυλλάκης.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Νατσιόπουλος, Τσελεπίδης, Σαλίν, Γουέσλεϊ, Καρούτης, Παπατόλιος, Αραμπατζής.