28/10/2020
Γυναικείο ποδόσφαιρο | Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020 - 21:06

Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Το πρόγραμμα της Α’ Εθνικής 2020-21

Όλες οι αγωνιστικές της κανονικής περιόδου στο νέο πρωτάθλημα σε 1ο και 2ο όμιλο

Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής ποδόσφαιρου γυναικών με το νέο σύστημα διεξαγωγής για την σεζόν 2020-21 πραγματοποιήθηκε από την ΕΠΟ.

Η μεγάλη κατηγορία που φέτος «έσπασε» στα δύο , διεξάγεται σε δυο ομίλους των 11 ομάδων ο κάθε ένας , ως προς τη κανονική περίοδο και εν συνέχεια θα υπάρξουν πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή. Η διαδικασία του καταρτισμού του προγράμματος έγινε από την ομοσπονδία κεκλεισμένων των θυρών την Πέμπτη (15/10) και η πρεμιέρα της Α’ Εθνικής του Γυναικείου Ποδοσφαίρου για την Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2020.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Tο πρόγραμμα του 1ου ομίλου :

1η αγωνιστική (1/11/2020) / 12η αγωνιστική (14/2/2021)

ΑΕΛ – Ελπίδες Καρδίτσας

Άρης – Γιάννενα

Δόξα 2016 – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας

Καστοριά – Αγροτικός Αστέρας

Τρίκαλα 2011 – Βασίλισσα Θράκης

Ρεπό : ΠΑΟΚ

 

2η αγωνιστική (8/11/2020) /13η αγωνιστική (21/2/2021)

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Ελπίδες Καρδίτσας – Άρης

Γιάννενα – Καστοριά

Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας – Τρίκαλα

Βασίλισσα Θράκης – Αγροτικός Αστέρας

Ρεπό : Δόξα 2016

 

3η αγωνιστική (15/11/2020) /14η αγωνιστική (28/2/2021)

ΑΕΛ – Άρης

Δόξα 2016 – ΠΑΟΚ

Καστοριά – Ελπίδες Καρδίτσας

Βασίλισσα Θράκης – Γιάννενα

Αγροτικός Αστέρας – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας

Ρεπό : Τρίκαλα

 

4η αγωνιστική (22/11/2020) /15η αγωνιστική (7/3/2021)

Δόξα 2016 – ΑΕΛ

Άρης – Καστοριά

ΠΑΟΚ – Τρίκαλα 2011

Ελπίδες Καρδίτσας – Βασίλισσα Θράκης

Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας – Γιάννενα

Ρεπό : Αγροτικός Αστέρας

 

5η αγωνιστική (6/12/2020) /16η αγωνιστική (21/3/2021)

ΑΕΛ – Καστοριά

Τρίκαλα – Δόξα 2016

Βασίλισσα Θράκης – Άρης

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟΚ

Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας – Ελπίδες Καρδίτσας

Ρεπό : Γιάννενα

 

6η αγωνιστική (13/12/2020) /17η αγωνιστική (28/3/2021)

Τρίκαλα – ΑΕΛ

Καστοριά – Βασίλισσα Θράκης

Δόξα 2016 – Αγροτικός Αστέρας

Άρης – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας

ΠΑΟΚ – Γιάννενα

Ρεπό : Ελπίδες Καρδίτσας

 

7η αγωνιστική (20/12/2020) /18η αγωνιστική (4/4/2021)

ΑΕΛ – Βασίλισσα Θράκης

Αγροτικός Αστέρας – Τρίκαλα

Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας – Καστοριά

Γιάννενα – Δόξα 2016

Ελπίδες Καρδίτσας – ΠΑΟΚ

Ρεπό : Άρης

 

8η αγωνιστική (10/1/2021) /19η αγωνιστική (11/4/2021)

Αγροτικός Αστέρας – ΑΕΛ

Βασίλισσα Θράκης – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας

Τρίκαλα – Γιάννενα

Δόξα 2016 – Ελπίδες Καρδίτσας

Άρης – ΠΑΟΚ

Ρεπό : Καστοριά

 

9η αγωνιστική (17/1/2021) /20η αγωνιστική (18/4/2021)

ΑΕΛ – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας

Γιάννενα – Αγροτικός Αστέρας

Ελπίδες Καρδίτσας – Τρίκαλα

ΠΑΟΚ – Καστοριά

Άρης – Δόξα 2016

Ρεπό : Βασίλισσα Θράκης

 

10η αγωνιστική (24/1/2021) /21η αγωνιστική (9/5/2021)

Γιάννενα – ΑΕΛ

Αγροτικός Αστέρας – Ελπίδες Καρδίτσας

Βασίλισσα Θράκης – ΠΑΟΚ

Τρίκαλα – Άρης

Καστοριά – Δόξα 2016

Ρεπό : Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας

 

11η αγωνιστική (7/2/2021) /22η αγωνιστική (16/5/2021)

Ελπίδες Καρδίτσας – Γιάννενα

ΠΑΟΚ – Αγροτικός Αστέρας Αγ.Βαρβάρας

Άρης – Αγροτικός Αστέρας

Δόξα 2016 – Βασίλισσα Θράκης

Καστοριά– Τρίκαλα

Ρεπό : ΑΕΛ

 

Tο πρόγραμμα του 2ου ομίλου :

 

1η αγωνιστική (1/11/2020) / 12η αγωνιστική (14/2/2021)

Αγία Παρασκευή – Φείδων Άργους

Αβάντες Χαλκίδας – Ολυμπιάδα Υμηττού

Καρυάτιδες Σπάρτης – ΑΕ Μεσολογγίου

Οδυσσέας Γλυφάδας – Ατρόμητος Αθηνών

Εργοτέλης – Αστέρας Ρεθύμνου

Ρεπό: ΟΦΗ

 

2η αγωνιστική (8/11/2020) /13η αγωνιστική (21/2/2021)

ΟΦΗ – Αγία Παρασκευή

Φείδων Άργους – Αβάντες Χαλκίδας

Ολυμπιάδα Υμηττού – Οδυσσέας Γλυφάδας

ΑΕ Μεσολογγίου – Εργοτέλης

Αστέρας Ρεθύμνου – Ατρόμητος Αθηνών

Ρεπό: Καρυάτιδες Σπάρτης

 

3η αγωνιστική (15/11/2020) /14η αγωνιστική (28/2/2021)

Αγία Παρασκευή – Αβάντες Χαλκίδας

Καρυάτιδες Σπάρτης – ΟΦΗ

Οδυσσέας Γλυφάδας – Φείδων Άργους

Αστέρας Ρεθύμνου – Ολυμπιάδα Υμηττού

Ατρόμητος Αθηνών – ΑΕ Μεσολογγίου

Ρεπό: Εργοτέλης

 

4η αγωνιστική (22/11/2020) /15η αγωνιστική (7/3/2021)

Καρυάτιδες Σπάρτης – Αγία Παρασκευή

Αβάντες Χαλκίδας – Οδυσσέας Γλυφάδας

ΟΦΗ – Εργοτέλης

Φείδων Άργους – Αστέρας Ρεθύμνου

ΑΕ Μεσολογγίου – Ολυμπιάδα Υμηττού

Ρεπό: Ατρόμητος Αθηνών

 

5η αγωνιστική (6/12/2020) /16η αγωνιστική (21/3/2021)

Αγία Παρασκευή – Οδυσσέας Γλυφάδας

Εργοτέλης – Καρυάτιδες Σπάρτης

Αστέρας Ρεθύμνου – Αβάντες Χαλκίδας

Ατρόμητος Αθηνών – ΟΦΗ

ΑΕ Μεσολογγίου – Φείδων Άργους

Ρεπό: Ολυμπιάδα Υμηττού

 

6η αγωνιστική (13/12/2020) /17η αγωνιστική (28/3/2021)

Εργοτέλης – Αγία Παρασκευή

Οδυσσέας Γλυφάδας – Αστέρας Ρεθύμνου

Καρυάτιδες Σπάρτης – Ατρόμητος Αθηνών

Αβάντες Χαλκίδας – ΑΕ Μεσολογγίου

ΟΦΗ – Ολυμπιάδα Υμηττού

Ρεπό: Φείδων Άργους

 

7η αγωνιστική (20/12/2020) /18η αγωνιστική (4/4/2021)

Αγία Παρασκευή – Αστέρας Ρεθύμνου

Ατρόμητος Αθηνών – Εργοτέλης

ΑΕ Μεσολογγίου – Οδυσσέας Γλυφάδας

Ολυμπιάδα Υμηττού – Καρυάτιδες Σπάρτης

Φείδων Άργους – ΟΦΗ

Ρεπό: Αβάντες Χαλκίδας

 

8η αγωνιστική (10/1/2021) /19η αγωνιστική (11/4/2021)

Ατρόμητος Αθηνών – Αγία Παρασκευή

Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΕ Μεσολογγίου

Εργοτέλης – Ολυμπιάδα Υμηττού

Καρυάτιδες Σπάρτης – Φείδων Άργους

Αβάντες Χαλκίδας – ΟΦΗ

Ρεπό: Οδυσσέας Γλυφάδας

 

9η αγωνιστική (17/1/2021) /20η αγωνιστική (18/4/2021)

Αγία Παρασκευή – ΑΕ Μεσολογγίου

Ολυμπιάδα Υμηττού – Ατρόμητος Αθηνών

Φείδων Άργους – Εργοτέλης

ΟΦΗ – Οδυσσέας Γλυφάδας

Αβάντες Χαλκίδας – Καρυάτιδες Σπάρτης

Ρεπό: Αστέρας Ρεθύμνου

 

10η αγωνιστική (24/1/2021) /21η αγωνιστική (9/5/2021)

Ολυμπιάδα Υμηττού – Αγία Παρασκευή

Ατρόμητος Αθηνών – Φείδων Άργους

Αστέρας Ρεθύμνου – ΟΦΗ

Εργοτέλης – Αβάντες Χαλκίδας

Οδυσσέας Γλυφάδας – Καρυάτιδες Σπάρτης

Ρεπό: ΑΕ Μεσολογγίου

 

11η αγωνιστική (7/2/2021) /22η αγωνιστική (16/5/2021)

Φείδων Άργους – Ολυμπιάδα Υμηττού

ΟΦΗ – ΑΕ Μεσολογγίου

Αβάντες Χαλκίδας – Ατρόμητος Αθηνών

Καρυάτιδες Σπάρτης – Αστέρας Ρεθύμνου

Οδυσσέας Γλυφάδας – Εργοτέλης

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

Μοιραστείτε το: