23/10/2020
Πόλο | Πέμπτη 15 Οκτωβρίου 2020 - 00:23

Ξέσπασε στην ΑΕΚ ο Ολυμπιακός

Δύο στα δύο ο Απόλλων Σμύρνης * Δύσκολα τον ΠΑΟΚ η Βουλιαγμένη * Η ταυτότητα της 2ης αγωνιστικής της Α1 πόλο

Πίσω του άφησε ο Ολυμπιακός την ήττα από τη Βουλιαγμένη, για να πάρει επιβλητικό διπλό με 17-5 επί της ΑΕΚ το βράδυ της Τετάρτης (14/10) για τη 2η αγωνιστική της Α1 πόλο.

Ο Απόλλων Σμύρνης διπλασίασε τις νίκες του επικρατώντας με 13-7 του Παλαιού Φαλήρου, ενώ ο ΝΟΒ δυσκολεύθηκε κόντρα στον ΠΑΟΚ, για να κερδίσει τελικά με 11-9.

Από τα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχώρισε η εκτός έδρας νίκη του Περιστερίου με 8-6 ενάντια στον Υδραϊκό. 

ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 5-17

Τα οκτάλεπτα: 0-4, 1-5, 3-4, 1-4

ΑΕΚ (Κωνσταντίνος Δάνδολος): Φλέγκας, Καζάζης, Σταμέλος, Κουτσιαλής 1, Βούξεβιτς 2, Κουλιεράκης, Κουρλιάφτης 1, Γιαννουρής, Ράντζεν 1, Στελλάτος, Βέκκος, Μαυρωτάς Αρ., Κατσινούλας, Ζώρζος, Παπάκος Κ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Σκουμπάκης, Γενηδουνιάς 2, Αργυρόπουλος - Κανακάκης 2, Πρέκας 1, Δερβίσης 1, Κάκαρης 4, Μουρίκης 1, Καπότσης 1, Χρυσοσπάθης 2, Ίρβινγκ 2, Σύρμας, Γραμματικός 1, Μαθιόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 13-7

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 5-2, 2-0, 3-4

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Γαλανίδης, Αλαμάνος, Γωνιωτάκης, Παπαγεωργίου, Χατζηκυριακάκης 1, Τοράκης 1, Μοσκόφ 2, Βιτέλλας, Μπόουεν 1, Γούνας 4, Δερμιτζάκης, Σολανάκης 4, Τροβάς, Φέγγος, Κίτσος.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Χαϊδόπουλος, Χούπερ 2, Παπαδημητρίου 1, Κοτσάφτης, Ραμίρεζ, Δίπλαρος, Τσολακούδης, Αθυμαρίτης 1, Χαλυβόπουλος Ιπ., Λιαπάκης 2, Τσαχειλίδης 1, Γκαράνης, Μητράκης, Κοντονής, Κουρμελές.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΠΑΟΚ 11-9

Τα οκτάλεπτα: 4-2, 2-2, 2-3, 3-2

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Χρβόγε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης 3, Αλαφραγκής 1, Γκιουβέτσης, Τρούλος 1, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Καλογερόπουλος, Χαλυβόπουλος, Κουρούβανης 2, Λόζινα 1, Μπάσιτς 1, Ανδρεάδης, Τσαταλιός, Βλάσσης.

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Σαρησάββας, Ραντόγεβιτς 4, Προσινικλής Ν., Μαρινάγης 1, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος, Σγουρίδης 1, Παπάκος 2, Προσινικλής Π., Ράντονιτς, Κουγιουνής, Μανθογιάννης, Μάνος, Νικολαΐδης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 20-10

Τα οκτάλεπτα: 7-1, 3-1, 5-3, 5-5

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Σαλτερής, Μπουζαλάς, Σπυρόπουλος, Σπούνερ 2, Μπραΐμης, Γαβαλάς Σπ. 3, Καλαϊτζής 3, Μοσχοβέλης 2, Αλεξίου, Δήμου Δ. 5, Μπαρακάτ, Καπετανάκης 2, Αναγνώστου, Ζουρίδης 1, Κουκουνάς 2.

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Δημήτρης Μπλάνας): Γρηγοριάδης, Δανιήλ 1, Γκανάτσιος 2, Στεργίου Δ., Παπαβασιλείου 2, Μαρίνος, Γκάτσος, Χαμίτης, Γλούμης 3, Στεργίου Γ. 2, Νικηφορίδης, Κουφιδάκης, Νάσιος, Κοκκινάκης, Μπόμπος.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 6-8

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-3, 2-2, 1-1

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Στατσένκο, Μακαντάνης, Μπακάς, Κοκκινάκης, Παπασηφάκης 1, Φρόλοφ, Μπλάνης 1, Αργυρόπουλος Κ, Φώσκολος 3, Παπαδόγκωνας, Μπεριστιάνος, Αλβέρτης, Πολογεώργης, Μπάκας, Χατζηγούλας 1.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Λαδάς, Φάρμερ 2, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης, Αγκόρτσας 2, Καρούντζος 1, Μιρόνοφ 1, Κλήμος, Τζώρτζης, Τσαγκάρης, Αϊβαλιώτης, Λαδάς, Μπιτσάκος 1.

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ 8-11

Τα οκτάλεπτα: 2-5, 3-0, 1-3, 2-3

ΕΘΝΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Γαβαλάς Θ., Λατίνοβιτς, Καραβιώτης, Τεσάνοβιτς 2, Βαλιανάτος, Θεοδόσης - Παπαλουκάς 2, Πρωτοψάλτης, Χονδροκούκης 2, Πανταζόπουλος 1, Κόχειλα Ν. 1, Ρομπόπουλος, Κατσαγούνος, Κωνσταντόπουλος, Καραμπάτης, Ζωγράφος.

ΓΛΥΦΑΔΑ (Δημήτρης Μάζης): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Παπούκας 1, Περόπουλος, Μαυρωτάς Λ., Ηλιόπουλος 2, Χατζηστεφάνου, Χριστοφορίδης, Στίνβενσον 6, Φωτεινάκης, Χραλαμπόπουλος, Γούντχεντ 2, Μπακαλούμης, Πέρος, Γαλάνης.

ΧΑΝΙΑ- ΧΙΟΣ 7-4

Τα οκτάλεπτα: 2-0, 1-3, 1-0, 3-1

ΧΑΝΙΑ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Αποστολάκης, Σαρτζετάκης 2, Πολύζος, Αγιωργούσης 1, Μπατάκης 1, Ουίλιαμς 1, Χαριτάκης 1, Μπογκντάνοβιτς 1, Πίσσας, Μαζοκοπάκης, Κουμής, Σπάχιτς, Κανδανολέων.

ΧΙΟΣ (Γιώργος Ντόσκας): Χόλαντ, Μιμίδης Σ., Γκρούγουελ, Παππάς, Γούρας, Κανδιόγλου, Μόκκας, Μαρουλάς, Παπαδόπουλος Γ., Καλαργυρός 1, Γαβαλάς Ι. 1, Καρακούρος Ι., Γκίλλας 2. 

Tα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Τετάρτη (14/10)

Βουλιαγμένη - ΠΑΟΚ 11-9

Χανιά - Χίος 7-4

Εθνικός - Γλυφάδα 8-11

Πανιώνιος - ΟΥΚ Βόλου 20-10

Υδραϊκός - Περιστέρι 6-8

Απόλλων Σμύρνης - Παλαιό Φάληρο 13-7

ΑΕΚ - Ολυμπιακός 5-17

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 2 αγωνιστικές)

1. Απόλλων Σμύρνης 6

2. Χανιά 6

3. Βουλιαγμένη 6

4. Περιστέρι 6

5. Ολυμπιακός 3

6. Πανιώνιος 3

7. Γλυφάδα 3

8. Υδραϊκός 3

9. Εθνικός 3

10. Παλαιό Φάληρο 1

11. ΑΕΚ 1

12. ΠΑΟΚ 0

13. ΟΥΚ Βόλου 0

14. Χίος 0

ΕΠΟΜΕΝΗ (3Η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο (17/10)

Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης

Παλαιό Φάληρο - Χανιά

Χίος - Πανιώνιος

ΟΥΚ Βόλου - Υδραϊκός

Περιστέρι - Εθνικός

Γλυφάδα - ΠΑΟΚ

Βουλιαγμένη - ΑΕΚ

Μοιραστείτε το: