Ιταλία | Πέμπτη 1 Οκτωβρίου 2020 - 00:46

Εντυπωσιακή στη Ρώμη η Αταλάντα

Εξ αναβολής διπλό με 4-1 κόντρα στη Λάτσιο * Πεντάρα για την Ίντερ

Επιβλητικές εξ αναβολής νίκες πήραν το βράδυ της Τετάρτης (30/9) η Αταλάντα και η Ίντερ στη Σέριε Α.

Η ομάδα του Τζιανπιέρο Γκασπερίνι αναμφίβολα έκλεψε την παράσταση με το εντυπωσιακό 4-1 επί της Λάτσιο μέσα στο «Ολίμπικο» για την 1η αγωνιστική, με Γκόσενς στο 10', Χάτεμπερ στο 32' και Γκόμες στο 41' να διαμορφώνουν το 0-3 του α' ημιχρόνου, για να μειώσει στο 57ο λεπτό ο Καϊσέδο και να γράψει το τελικό 1-4 ο Γκόμες και πάλι στο 61'.

Η Ίντερ, από την πλευρά της, πήρε το διπλό με 5-2 ενάντια στη νεοφώτιστη Μπενεβέντο, επίσης για την 1η αγωνιστική, με τον Λουκάκου να ανοίγει το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό.

Ο Γκαλιαρντίνι στο 25' και ξανά ο Λουκάκου στο 28' διαμόρφωσαν το 0-3, με τον Καπράρι στο 34' να μειώνει για λίγο και τον Χακίμι στο 42' να σημειώνει το τέταρτο γκολ των «νερατζούρι».

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες έγραψε στο 71' το 1-5 και ο Καπράρι πέντε λεπτά αργότερα σκόραρε ξανά για τους γηπεδούχους.

Στο τρίτο εξ αναβολής παιχνίδι η Σπέτσια με δύο γκολ του Γκαλαμπίνοφ στο 29' και το 90'+5 επικράτησε μέσα στο «Φρίουλι» της Ουντινέζε με 2-0.