27/04/2024
Αρχείο | Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2020 - 01:00

Ένα και καλό για τον Ολυμπιακό Βόλου

Φιλική επικράτηση με 1-0 κόντρα στον Πιερικό

Tον Πιερικό αντιμετώπισε την Κυριακή (27/9) ο Ολυμπιακός Βόλου, παίρνοντας τη φιλική νίκη με 1-0.

Το ματς έγινε στο προπονητικό κέντρο των «ερυθρόλευκων» της Μαγνησίας στον Άγιο Γεώργιο Βελεστίνου, με το μοναδικό γκολ να σημειώνει στο 45'+1 ο Παπαδημητρίου με κοντινή προβολή ύστερα από παράλληλη σέντρα του Σκοπελίτη.

Οι παίκτες του Στέφανου Ξηροφώτου είχαν δύο καλές ευκαιρίες στο β' ημίχρονο για το 2-0, με τον Μπόλη να σουτάρει από ευνοϊκή θέση στο 83' και να μην βρίσκει τον στόχο, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Καραγκιολίδης εξουδετέρωσε το σουτ του Αγρόδημου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Στέφανος Ξηροφώτος): Λαδάς, Γραικός (45' λ.τρ. Αγιώτης), Μπουτζίκος, Ρόκας (46' Βασιλούδης), Γιαννίτσης, Φιλίποβιτς (89' Μαστακούλης), Αγρόδημος, Κόλα (85' Μπόλης), Ντα Κάμπο (88' Μπέικος), Σκοπελίτης (77' Παπακώστας), Παπαδημητρίου (58' Μπαράνκο, 90' Ενκόα).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Καραγκιολίδης (85' Τζήμας), Τοπαλίδης, Χαρτσιάς, Γιαλαμίδης (73' Κανταρτζής), Αποστολόπουλος, Μακρής (46' Ζούρκος), Κριεμάλντι (46' Γκατζολάρι), Ίτσιος (46' Ιντζόγλου), Δεμιρτζόγλου (61' Σαχινίδης), Μηλιώτης (46' Χατζάρας), Μπενίσκος (46' Κυβελίδης).

Πηγή ΦΩΤΟ: goalpost