25/04/2024
Αγγλία | Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020 - 23:53

Aσταμάτητη η Έβερτον

Τρία στα τρία με το 1-2 επί της Κρίσταλ Πάλας * Γκέλαρε η Τσέλσι

Ιδανικό ξεκίνημα στην Πρέμιερ Λιγκ έχει πραγματοποιήσει η Έβερτον, μια και νίκησε εκτός έδρας το Σάββατο (26/9) με 2-1 την Κρίσταλ Πάλας, κάνοντας το 3 στα 3.

Ο Κάλβερτ-Λιούιν άνοιξε το σκορ στο 10' για τα «ζαχαρωτά», για να ισοφαρίσει ο Κουγιατέ στο 26', αλλά ο Ρισάρλισον με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 40ό λεπτό έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του Κάρλο Αντσελότι.

Η Τσέλσι, από την πλευρά της, βρέθηκε να χάνει με 3-0 από τη Γουέστ Μπρομ στο α' ημίχρονο, για να αποφύγει την ήττα στο δεύτερο μέρος και με τον Έιμπραχαμ στο 90'+3 να διαμορφώνει το τελικό 3-3.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Σάββατο (26/9)

Mπράιτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-3 (40' πέν. Μοπέ, 90'+5 Mαρτς - 43' αυτ. Ντανκ, 55' Ράσφορντ, 90'+10 πέν. Μπρούνο Φερνάντες)

Κρίσταλ Πάλας - Έβερτον 1-2 (26' Κουγιατέ - 10' Κάλβερτ-Λιούιν, 40' πέν. Ρισάρλισον)

Γουέστ Μπρομ - Τσέλσι 3-3 (4', 25' Ρόμπινσον, 28' Μπάρτλεϊ - 55' Μάουντ, 70' Χάντσον-Οντόι, 90'+3 Έιμπραχαμ)

Μπέρνλι - Σαουθάμπτον 0-1 (5' Ινγκς)