26/04/2024
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020 - 19:24

Φιλικό Χ στη Θήβα με διπλή ζημιά για τον Λεβαδειακό

Οι Βοιωτοί έμειναν στο 1-1 με τα Τρίκαλα * Χτύπησαν και πήγαν στο νοσοκομείο Νίλι και Τζιώρας για τους «πράσινους»

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το σαββατιάτικο (26/9) φιλικό ματς στη Θήβα, με Λεβαδειακό και Τρίκαλα να αναδεικνύονται ισόπαλοι 1-1.

Οι Βοιωτοί προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό, όταν ο Συμελίδης έκανε τη σέντρα σουτ, ο Γιακουμής έδιωξε με τις γροθιές πάνω στον Τζιώρα και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Η απάντηση του ΑΟΤ ήρθε στο 28', με τον Παπαγεωργίου να σουτάρει, τον Γκέκα να διώχνει ασταθώς και ο Σταματής, που ακολουθούσε τη φάση, βρήκε δίχτυα για την ισοφάριση.

Το β' ημίχρονο είχε αρκετές αλλαγές από τους Σωτήρη Αντωνίου και Απόστολο Χαραλαμπίδη, δεν καταγράφηκε κάτι σημαντικό και δεν άλλαξε και το 1-1 μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Ωστόσο, το ματς σημαδεύτηκε από τους σοβαρούς τραυματισμούς μέσα σε διάστημα δέκα λεπτά τόσο του Νίλι όσο και του Τζιώρα στο 56' και 66' αντίστοιχα με συνέπεια και οι δύο να μεταφερθούν για τις πρώτες βοήθειες στο νοσοκομείο της Θήβας!

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Γκέκας, Βήχος, Λιάγκας (75’ Μανιώτης), Μεχία, Παναγιώτου (75’ Σπίρι), Κάκκο (75’ Πούλος), Καραμπάς (46’ Βαγγέλοβ), Kονέ (75’ Κυριαζής), Νίλι (56’ λ.τρ. Μαρκολίνο), Τζιώρας (66’ λ.τρ. Γαϊτανίδης), Συμελίδης (75’ Τσιώλης Λ.).

ΤΡΙΚΑΛΑ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιακουμής (69′ Γκάρας), Πιαστόπουλος (89’ Χατζηκωνσταντίνου), Νιάρος (89’ Διαμαντόπουλος), Σουλιώτης (85’ Ζώγκος), Κεχαγιάς (46’ Ντιαλόσι), Ριζογιάννης (89’Κλεμέντε), Σκόνδρας (89’ Λαμπίρης), Παπαγεωργίου (85’ Στεφανίδης), Πέλκας (77’ Ευθυμίου), Αλμπάνης (69’ Λίτσιος), Σταματής (80’ Μολλά).