27/04/2024
Αγγλία | Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020 - 16:50

Νίκη στο φινάλε για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Με πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων κέρδισε εκτός έδρας την Μπράιτον με 3-2 * Πέντε δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι!

Πολύ κοντά σε δεύτερη σερί γκέλα στην Πρέμιερ Λιγκ έφτασε το Σάββατο (26/9) η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά πήρε τελικά το διπλό επί της Μπράιτον με 3-2 για την 3η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι, που είναι εντυπωσιακό ότι σημάδεψαν τα δοκάρια πέντε φορές (!) στη διάρκεια του αγώνα, προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μοπέ στο 40', για να γυρίσουν το ματς οι «κόκκινοι διάβολοι» με το αυτογκόλ του Ντανκ στο 43' και το γκολ του Ράσφορντ στο 55'.

Το φινάλε ήταν δραματικό, καθώς η Μπράιτον ισοφάρισε με τον Μαρτς στο 90'+5, αλλά η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ κέρδισε με το εύστοχο πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες στο 90'+10, παράβαση που δόθηκε με τη συνδρομή του VAR για χέρι του Μοπέ.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Σάββατο (26/9)

Mπράιτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-3 (40' πέν. Μοπέ, 90'+5 Mαρτς - 43' αυτ. Ντανκ, 55' Ράσφορντ, 90'+10 πέν. Μπρούνο Φερνάντες)