25/04/2024
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ | Πέμπτη 24 Σεπτεμβρίου 2020 - 20:27

Φιλικά «κουλούρια» στην Τρίπολη

Στο 0-0 έμειναν ο Αστέρας και το Αιγάλεω

Χωρίς νικητή έληξε την Πέμπτη (24/9) η φιλική αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με το Αιγάλεω, με άσφαιρους τους δύο αντιπάλους στο «Θ. Κολοκοτρώνης» (0-0).

Οι Αρκάδες έπαιξαν κυρίως με αναπληρωματικούς, ενώ το «Σίτι» έδειξε καλά στοιχεία ενάντια σε ομάδα Σούπερ Λίγκας 1.

Ο Καστάνιο με τακουνάκι στο 30' απείλησε για τους γηπεδούχους, αλλά ο Σικαλιάς απέκρουσε, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τη δική τους καλή ευκαιρία στον αγώνα πέντε λεπτά αργότερα, όταν ο Σταματάκης έγινε κάτοχος της μπάλας μετά από λάθος του Καστάνιο και σούταρε άστοχα από επίκαιρη θέση.

Ένα λεπτό μετά η γυριστή κεφαλιά του Τζίμα «έξυσε» το οριζόντιο δοκάρι των «κυανόλευκων», ενώ στην καλύτερη φάση του β' ημιχρόνου ο Κρέσπι στο 69' σούταρε διαγώνια, για να διώξει δύσκολα ο Σκαφίδας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής (70' Σγουρής), Γκαρθία (70' Κώτσιρας), Κάρδαρης (70' Τασουλής), Χριστόπουλος (16' Αλάγκμπε, 70' Αντζουλάς), Πέπε Καστάνιο (70' Πασαλίδης), Μπόρχα Φερνάντεθ (70' Μουνάφο), Ιγκλέσιας (46' Μπελόκ), Κρέσπι (70' Τιλίκα), Αλί Μπαμπά (70' Σίτο), Γκόμες (46' Κανελλόπουλος, 70' Ριέρα), Τζίμας (70' Μπαράλες).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Θωμάς Γράφας): Σικαλιάς (46' Σκαφίδας), Παπουτσογιαννόπουλος, Οικονομόπουλος, Mαγκάκης (70' Αναστασίου), Παπανικόλας (75' Βλάχος), Μαχαίρας (46' Λάσκαρης), Σταματάκης, Τσιλιγκίρης, Μπουρλάκης (65' Τσίτσαρης), Πηνιώτης (60' Κασνέτση), Μπαρμπαρούσης.