25/04/2024
Ομάδες | Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου 2020 - 22:27

Νίκησε... φιλικά τον Αλμυρό ο Εργοτέλης

Οι Ηρακλειώτες επικράτησαν με 2-0 * Γεννητούρια για τον Μπάτζιο

Με 2-0 κέρδισε την Τετάρτη (23/9) ο Εργοτέλης τον Αλμυρό σε φιλικό ματς στον Άγιο Νικόλαο.

Οι Ηρακλειώτες, μετά από ένα άσφαιρο α' ημίχρονο, πίεσαν στο δεύτερο μέρος για το γκολ κι έχασαν καλές ευκαιρίες στο 60' και το 62', με τον Χανιωτάκη να εξουδετερώνει το πλασέ του Τσέλιου και το σουτ του Άπι αντίστοιχα.

Στο 68ο λεπτό ο Μανουσάκης με ωραίο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ, για να έρθουν δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά.

Στο 86', λοιπόν, ο Μπουρσέλης εκτέλεσε κόρνερ και η μπάλα βρίσκοντας σε σώμα αντιπάλου κατέληξε στα δίχτυα, για να σκοράρει και ο Κωστανάσιος με δυνατό γυριστό σουτ στο 90' για την ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη.

EΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Τζελέπης, Σαρρής (72' Θεοδωράκης), Μαζουλουξής, Nέραλ, Λούσι (80' Κατσούρι), Πέιος, Τσέλιος, Άπι (76' Μπουρσέλης), Μανουσάκης (72' Μπουτσάκης), Κωστανάσιος, Πατρινός.

ΑΛΜΥΡΟΣ (Κώστας Κιάσσος): Χανιωτάκης, Γενιτσαρίδης, Γιαλούσης, Δαμιανάκης, Κουγιουμτζής, Γκάρετ, Λεόν (70' Γκονζάλο) Ζέλιος, Μωραΐτης, Χαϊντίνι (70' Ματίας), Τοπούζης (32' Αζίζι).

Στο μεταξύ, ο Χρήστος Μπάτζιος έγινε πατέρας και η διοίκηση των «κιτρινόμαυρων» του ευχήθηκε τα καλύτερα για τη γέννηση της κόρης του.

«H οικογένεια του Εργοτέλη μεγαλώνει! Η σύζυγος του Χρήστου Μπάτζιου έφερε στον κόσμο ένα υγιέστατο κοριτσάκι!

Χρήστο και Γωγώ ευχόμαστε η πριγκίπισσα σας να είναι υγιής, καλότυχη στην ζωή της και να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!», αναφέρεται στην ανακοίνωση του Εργοτέλη.