25/04/2024
Ιταλία | Παρασκευή 10 Ιουλίου 2020 - 00:51

Νέα απώλεια για την Ίντερ

Οι «νερατζούρι» έμειναν στο 2-2 στην έδρα της Βερόνα * Κλείδωσε την παραμονή η Ουντινέζε, 3-0 τη Σπαλ

Νέα βαθμολογική απώλεια για την Ίντερ το βράδυ της Πέμπτης (9/7) καθώς οι «νερατζούρι» έμειναν στο ισόπαλο 2-2 στην έδρα της Βερόνα στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της 31ης αγωνιστικής.

Ένα αποτέλεσμα που μπορεί να μη στοιχίζει στην Ίντερ καθώς με 65 βαθμούς είναι στο +14 από Ρόμα και Νάπολι, όμως οι Μιλανέζοι έπεσαν στην 4η θέση της βαθμολογίας. Η Βερόνα με το βαθμό ανέβηκε στους 43 βαθμούς, ισόβαθμη με τη Σασουόλο στην 8η θέση.

Με το… καλημέρα οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Λάζοβιτς στο 2’ και πήγαν με το 1-0 στα αποδυτήρια. Μέσα σε έξι λεπτά η Ίντερ έκανε το 1-0 σε 1-2 και όλα έδειχναν νίκη. Αρχικά στο 49’ ο Καντρέβα με σουτ έκανε το 1-1 και στο 55’ το αυτογκόλ του Ντι Μάρκο έδωσε στους «νερατζούρι» το προβάδισμα. Όχι όμως και τη νίκη καθώς ο Βελόσο στο 86’ πέτυχε επίσης με σουτ το τελικό 2-2.

Νωρίτερα στο Σπαλ, η Ουντινέζε επικράτησε άνετα με 3-0 της γηπεδούχου ομάδας και με τη νίκη αυτή έφτασε τους 35 πόντους και ουσιαστικά κλείδωσε την παραμονή καθώς είναι στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αντίθετα η Σπαλ έμεινε στους 19 πόντους, ουραγός και πολύ δύσκολα θα είναι και του χρόνου στη Serie A.

Ο Ντε Πολ στο 18’ έδωσε το προβάδισμα στην Ουντινέζε, ενώ ο Οκάκα στο 35’ πέτυχε το 0-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Το τελικό 0-3 πέτυχε στο 81’ ο Λασάνια.

Τα αποτελέσματα της 31ης αγωνιστικής

Τρίτη (7/7)

Λέτσε - Λάτσιο 2-1 (30' Μπαμπακάρ, 47' Λουτσιόνι - 5' Καϊσέδο)

Μίλαν - Γιουβέντους 4-2 (62' πέν. Ιμπραΐμοβιτς, 66' Κεσιέ, 67' Λεάο, 80' Ρέμπιτς - 47' Ραμπιό, 53' Ρονάλντο)

Τετάρτη (8/7)

Φιορεντίνα - Κάλιαρι 0-0

Τζένοα - Νάπολι 1-2 (49' Γκολντανίγκα  - 45'+1 Μέρτενς, 66' Λοσάνο)

Αταλάντα - Σαμπντόρια 2-0 (75' Toλόι, 85' Μουριέλ)

Μπολόνια - Σασουόλο 1-2 (90'+1 Μπάροου - 41' Μπεράρντι, 57' Χαράσλιν)

Ρόμα - Πάρμα 2-1 (43' Μχιταριάν, 57' Βερετούτ - 9' Κούτσκα)

Τορίνο - Μπρέσια 3-1 (48' αυτ. Ματέγιου, 58' Μπελότι, 86' Τζάτζα - 21' Τορεγκρόσα)