26/04/2024
Αγγλία | Παρασκευή 10 Ιουλίου 2020 - 00:21

Συνέχισε το σερί νικών η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Άνετο 3-0 των «κόκκινων διαβόλων» στην έδρα της Άστον Βίλα

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στην Πρέμιερ Λιγκ πέτυχε το βράδυ της Πέμπτης (9/7) η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ καθώς επιβλήθηκε με 3-0 στην έδρα της Άστον Βίλα στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 34η αγωνιστική.

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ ανέβηκε στους 58 βαθμούς και είναι πλέον μόλις στο -1 από τη Λέστερ που είναι στην 4η θέση που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ οι «χωριάτες» με 27 βαθμούς βρέθηκαν προτελευταίοι και είναι πλέον στο -4 από την παραμονή.

Η Γιουνάιτεντ είχε βάλει τις βάσεις νίκης από το ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 2-0 χάρις στα γκολ του Φερνάντες στο 27’ με πέναλτι και το σουτ του Γκρίνγουντ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το τελικό 0-3 πέτυχε στο 58’ ο Πογκμπά, επίσης με σουτ.

Τα αποτελέσματα της 34ης αγωνιστικής

Tρίτη (7/7)

Κρίσταλ Πάλας - Τσέλσι 2-3 (34' Zαχά, 72' Μπεντέκε - 6' Ζιρού, 27' Πούλισικ, 71' Άμπραχαμ)

Γουότφορντ - Νόριτς 2-1 (10' Ντόουσον, 55' Γουέλμπεκ - 4' Μπουέντια)

Άρσεναλ - Λέστερ 1-1 (21' Ομπαμεγιάνγκ - 84' Βάρντι)

Τετάρτη (8/7)

Μάντσεστερ Σίτι - Νιούκαστλ 5-0 (10' Γκαμπριέλ Ζεζούς, 21' Μαχρέζ, 58' αυτ. Φερνάντες, 65' Nτάβιντ Σίλβα, 90'+1 Στέρλινγκ)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Γουλβς 1-0 (90'+3 Ίγκαν)

Γουέστ Χαμ Μπέρνλι 0-1 (38' Ροντρίγκες)

Μπράιτον - Λίβερπουλ 1-3 (45' Τροσάρ - 6', 76' Σαλάχ, 8' Χέντερσον)

Πέμπτη (9/7)

Μπόρνμουθ - Τότεναμ 0-0

Έβερτον - Σαουθάμπτον 1-1 (43' Ρισάρλιζον - 31' Ινγκς)

Άστον Βίλα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-3 (27' πέν. Μπρούνο Φερνάντες, 45'+5 Γκρίνγουντ, 58' Πογκμπά)