19/03/2024
Ισπανία | Κυριακή 5 Ιουλίου 2020 - 01:40

Ισοπαλία που δεν ευνοεί Γρανάδα και Βαλένθια

Στο 2-2 το ματς στην έδρα της πρώτης αλλά αμφότερες μένουν μακριά από την Ευρώπη

Ισοπαλία που τις κρατά μακριά από τις ευρωπαϊκές θέσεις έφεραν το Σάββατο (4/7) η Γρανάδα με τη Βαλένθια στην έδρα της πρώτης για την 34η «στροφή» της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Ένα ματς και ένα αποτέλεσμα που δίνει ένα βαθμό στις δύο ομάδες ανεβάζοντας τες στους 47 πόντους, αλλά μακριά από τις θέσεις που οδηγούν στο Γιουρόπα Λιγκ της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Μετά από ένα στείρο 0-0 στο πρώτο 45λεπτο, στο δεύτερο ημίχρονο η Γρανάδα πήρε το προβάδισμα στο 61’ με πέναλτι του Φερνάντεθ, όμως μέσα σε επτά λεπτά οι «νυχτερίδες» είχαν κάνει την ανατροπή. Αρχικά ο Βαγέχο ισοφάρισε σε 1-1 στο 63’ και ο Γκουέδες στο 69’ με οβίδα πέτυχε το 1-2. Τελικά στο 86’ ο Βίκο με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Τα αποτελέσματα της 34ης αγωνιστικής

Παρασκευή (3/7)

Ατλέτικο Μαδρίτης - Μαγιόρκα 3-0 (29' πέν., 45'+4 Μοράτα, 79' Κόκε)

Σάββατο (4/7)

Θέλτα - Μπέτις 1-1 (22' Nολίτο - 79' Φεντάλ)

Βαγιαδολίδ - Αλαβές 1-0 (88' Χοακίν Φερνάντεθ)

Γρανάδα - Βαλένθια 2-2 (61' πέν. Φερνάντεθ, 86' Βίκο - 63' Βαγέχο, 69' Γκουέδες)