19/03/2024
Αγγλία | Κυριακή 5 Ιουλίου 2020 - 01:19

Άνετο τρίποντο και τετράδα για την Τσέλσι

Οι Λονδρέζοι επικράτησαν με 3-0 της Γουότφορντ

Στην τετράδα του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ επέστρεψε η Τσέλσι μετά τη νίκη της με 3-0 κόντρα στη Γουότφορντ το βράδυ του Σαββάτου (4/7) για την 33η αγωνιστική.

Οι Λονδρέζοι έφτασαν τους 57 βαθμούς στο +2 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και στο -1 από τη Λέστερ, ενώ η Γουότφορντ με 28 πόντους είναι στο +1 από Άστον Βίλα και Μπόρνμουθ στη μάχη της παραμονής.

Η ομάδα του Λάμπαρντ μπήκε δυνατά αν και χρειάστηκε 28 λεπτά για να προηγηθεί κάτι που συνέβη στο λεπτό αυτό με τον Ζιρού, ενώ στο 43’ ο Γουίλιαν με πέναλτι έκανε το 2-0 για τους «μπλε». Το τελικό 3-0 σε ένα δεύτερο ημίχρονο τυπική διαδικασία πέτυχε ο Μπάρκλεϊ στις καθυστερήσεις.

Τα αποτελέσματα της 33ης αγωνιστικής

Σάββατο (4/7)

Νόριτς - Μπράιτον 0-1 (25' Tροσάρ)

Λέστερ - Κρίσταλ Πάλας 3-0 (49' Ιχεανάτσο, 77', 90'+4 Βάρντι)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπόρνμουθ 5-2 (29', 54' Γκρίνγουντ, 35' πέν. Ράσφορντ, 45'+2 Μαρσιάλ, 59' Μπρούνο Φερνάντες - 16' Στάνισλας, 50' πέν. Κινγκ)

Γουλβς - Άρσεναλ 0-2 (43' Σάκα, 86' Λακαζέτ)

Τσέλσι - Γουότφορντ 3-0 (28' Zιρού, 43' πέν. Γουίλιαν, 90+1' Μπάρκλεϊ)