11/07/2020
Ισπανία | Κυριακή 28 Ιουνίου 2020 - 18:28

Γύρισε στα τρίποντα με τεσσάρα η Λεβάντε

Επιβλήθηκε με 4-2 της Μπέτις η ομάδα του Πάκο Λόπεθ

Στον δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η Λεβάντε την Κυριακή (28/6) και το έκανε εμφατικά, επικρατώντας εντός έδρας της Μπέτις με 4-2 για την 32η «στροφή» της Πριμέρα Ντιβιθιόν.

Ο Μπόρχα Μαγιοράλ στο 21' και ο Μπαρντί στο 35' διαμόρφωσαν το 2-0 του α' ημιχρόνου, με τον Μοράλες στο 50ό λεπτό και τον Ροκίνα στο 59ο να δίνουν διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του Πάκο Λόπεθ.

Οι Ανδαλουσιανοί κατάφεραν τελικά να περιορίσουν την έκταση της ήττας τους χάρη στα γκολ των Κανάλες στο 70' και Χουάνμι στο 87', μετρώντας 37 βαθμούς στη 13η θέση.

Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι είναι ένα σκαλί πιο πάνω στην κατάταξη με 41 πόντους.

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής

Παρασκευή (26/6)

Σεβίλλη - Βαγιαδολίδ 1-1 (83' πέν. Οκάμπος - 25' Ολίβας)

Σάββατο (27/6)

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Μαγιόρκα 3-1 (16' πέν. Ραούλ Γκαρθία, 24' Σάνσετ, 90' Βιγιαλίμπρε - 70' πέν. Μπούντιμιρ)

Θέλτα - Μπαρτσελόνα 2-2 (50' Σμολόφ, 88' Άσπας - 20', 67' Σουάρες)

Οσασούνα - Λεγκανές 2-1 (9', 90'+6 Γκαγιέγκο - 50' Αβίλες)

Ατλέτικο Μαδρίτης - Αλαβές 2-1 (59' Σαούλ, 73' πέν. Ντιέγκο Κόστα - 90'+2 Χοσέλου)

Κυριακή (28/6)

Λεβάντε - Μπέτις 4-2 (21' Μπόρχα Μαγιοράλ, 35' Μπαρντί, 50' Μοράλες, 59' Ροκίνα - 70' Κανάλες, 87' Χουάνμι)