16/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Δευτέρα 9 Μαρτίου 2020 - 00:50

Ισόπαλοι οι Νέοι του ΠΑΟΚ

Έμειναν στο εκτός έδρας 1-1 με τον Πανιώνιο * Πεντάσφαιρος ο Άρης

Aπαλλαγμένος από το άγχος της κατάκτησης του τίτλου ο ΠΑΟΚ έμεινε την Κυριακή (8/3) στο εκτός έδρας 1-1 με τον Πανιώνιο για την εξ αναβολής 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκας 1.

Οι Νεοσμυρνιώτες προηγήθηκαν με γκολ του Χαϊκάλη στο 67', οι «ασπρόμαυροι» ισοφάρισαν δύο λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Καλουτσικίδη, ενώ στο 90'+1 ο Καραμπέρης αστόχησε σε πέναλτι και οι Θεσσαλονικείς δεν μπόρεσαν να πάρουν το διπλό.

Ο συμπολίτης Άρης, από την πλευρά του, ήταν κεφάτος κόντρα στον Βόλο και τον σάρωσε με 5-0, ανεβαίνοντας ξανά στην 3η θέση με 51 πόντους.

Ο Πάππας βρήκε δίχτυα στο 23ο και το 36ο λεπτό, με τη σειρά του ο Μπακούτσης σκόραρε δις (40', 79'), ενώ το 4-0 έγραψε ο Μέρο στο 74'.