24/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020 - 00:51

Νέα γκέλα για τους Νέους της ΑΕΚ

Κέρδιζαν 2-0 τον ΟΦΗ, αλλά ισοφαρίστηκαν (2-2) * Τρίποντα για Ατρόμητο, Βόλο και Πανιώνιο

Δεν τα πηγαίνει καλά φέτος η Κ19 της ΑΕΚ στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας 1 και το Σάββατο (22/2) έμεινε στο εντός έδρας 2-2 με τον ΟΦΗ για την 25η αγωνιστική.

Στο Γαλάτσι, λοιπόν, η Ένωση προηγήθηκε με 2-0 χάρη στα γκολ των Τόλιου στο 9' και Κοσίδη στο 45', ωστόσο οι Ηρακλειώτες αντέδρασαν στο β' ημίχρονο και ισοφάρισαν με δύο τέρματα του Κουράκη στο 58ο και το 75ο λεπτό.

Με 34 βαθμούς οι «κιτρινόμαυροι» παρέμειναν στην 5η θέση, όντας στο -21 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Στο Περιστέρι ο Ατρόμητος νίκησε με 4-2 την Ξάνθη, κάνοντας εκρηκτικό ξεκίνημα με Ζούνη στο 2' και Βαγγέλη στο 4' και το 7' να γράφουν πολύ γρήγορα το 3-0.

Οι ακρίτες πήγαν να κάνουν την αντεπίθεσή τους στο δεύτερο 45λεπτο, μειώνοντας στο 59' με τον Τσιπούρα και στο 87' με τον Νιαζήφογλου, αλλά το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μακρυγιαννάκης στο 90'+2.

Στα άλλα δύο ματς της ημέρας ο Βόλος πήρε ευρεία νίκη με 4-0 κόντρα στην ΑΕΛ, ενώ ο Πανιώνιος επικράτησε στο Αγρίνιο του Παναιτωλικού με 3-2.