Ισπανία | Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020 - 00:40

Ματσάρα στη Σεβίλλη και ισοπαλία

Στο εντυπωσιακό 3-3 έμειναν Μπέτις και Μαγιόρκα

Με ένα εντυπωσιακό παιχνίδι άνοιξε την Παρασκευή (21/2) η αυλαία της 25ης αγωνιστικής της Λα Λίγκα, αυτό ανάμεσα στη Μπέτις και τη Μαγιόρκα στη Σεβίλλη.

Οι «πράσινοι» της Σεβίλλης και οι νησιώτες πρόσφεραν ένα εντυπωσιακό θέαμα στο τελικό 3-3 με τη Μπέτις να φτάνει τους 30 βαθμούς και να είναι στη μέση της βαθμολογίας, ενώ η Μαγιόρκα ανέβηκε στους 22 μόλις στο +1 από την παραμονή.

Με βασικό τον Κούτρη η Μαγιόρκα, προηγήθηκε στο 16’ με τον Ερνάντες, ωστόσο τρία λεπτά μετά ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού έκανε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κανάλες για το 1-1. Στο 27’ ο Μπουντιμίρ έκανε το 1-2, όμως με ένα δεύτερο πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Φεκίρ στο 35’ έγινε το 2-2 με τον ίδιο να το εκτελεί.

Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Χοακίν έβαλε τη Μπέτις μπροστά στο σκορ κάνοντας το 3-2, όμως στο 70’ ο Κούμπο απάντησε για την ομάδα από τις Βαλεαρίδες διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

Αναλυτικά η 25η αγωνιστική:

Παρασκευή 21/2

Μπέτις - Μαγιόρκα 3-3 (19' πεν. Κανάλες, 35' πεν. Φεκίρ, 48' Χοακίν - 16' Ερνάντες, 27' Μπούντιμιρ, 70' Κούμπο)