02/04/2020
Πόλο | Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2020 - 01:05

Πάντα πρώτη η Γλυφάδα, αλλά από κοντά ο Νηρέας Χαλανδρίου

Πώς εξελίσσεται o Β' γύρος της Β' φάσης στην Α1 πόλο γυναικών

Στη μάχη του Β' γύρου έχουν μπει από την Παρασκευή (14/2) οι ομάδες που μετέχουν στη Β' φάση της Α1 πόλο γυναικών, με τη Γλυφάδα να διατηρείται στην κορυφή με 15 βαθμούς.

Ο Νηρέας Χαλανδρίου, ωστόσο,... φλερτάρει με την πρωτιά ύστερα και από τη σαββατιάτικη (15/2) νίκη του με 8-7 επί του ΑΝΟΓ, όντας στη 2η θέση με 13 πόντους.

Τρίτος ακολουθεί με 10 βαθμούς ο Εθνικός μετά και την επικράτησή του με 16-12 κόντρα στο Ρέθυμνο. 

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ 8-11

Τα οκτάλεπτα: 2-4, 3-2, 1-3, 2-2

ΕΘΝΙΚΟΣ (Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Λούδη, Μπερίκου 1, Τζελέπη 2, Κολιτσοπούλου, Μπίσμπα, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη 4, Πέττα, Κους 1, Ρουμελιώτη, Χάουτον, Αναγνώστου, Γκοτζιά, Πουλοπούλου.

ΓΛΥΦΑΔΑ (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου, Κοσμά, Γιαμπασάκου, Μαμόγλου, Κόλλια 2, Αντωνιάδη Ε. 1, Αντωνιάδη Ο., Γρηγοροπούλου 3, Γαλιατσάτου 1, Κοντογιάννη 3, Μαστρόκαλου 1, Θωμοπούλου, Χριστοδούλου, Καρύτσα.

ΛΑΡΙΣΑ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 13-19

Τα οκτάλεπτα: 3-4, 1-4, 3-5, 6-6

ΛΑΡΙΣΑ (Κώστας Γαβριάς): Γούλα, Μπενέκου Ι. 3, Τουλουμτζίδου, Πουστινίκοβα 3, Καριπίδου Μ. 2, Κολτσίδα 2, Λαμπρονίκου, Τερζή, Χασιώτη, Πατούνα 1, Πετάση 1, Τσιάρα, Καριπίδου Η. 1.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά Ιφ. 2, Μαντουδιώτη 1, Τριχά 1, Πάτερου Ε., Τορνάρου 4, Μπόβαλη 1, Αγγελίδη 2, Παπαναστασίου Δ. 1, Κάσσαρη, Νιαρχάκου 5, Κοβάσεβιτς Σ., Κοβάσεβιτς Ν. 2, Ρουσσάκη. 

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΛΑΡΙΣΑ 15-13

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 5-2, 4-4, 3-5

ΓΛΥΦΑΔΑ (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου Π. 4, Κοσμά, Γιαμπασάκου, Μαμόγλου 4, Κόλλια, Αντωνιάδη Ελ. 1, Γρηγοροπούλου, Αντωνιάδη Ολ., Μαστρόκαλου, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 6, Καρύτσα, Φράγκου, Χριστοδούλου.

ΛΑΡΙΣΑ (Κώστας Γαβριάς): Γούλα, Μπενέκου Ι. 2, Τουλουμτζίδου, Πουστινίκοβα 1, Καριπίδου Μ. 2, Κολτσίδα 4, Λαμπρονίκου, Τερζή, Χασιώτη 1, Πατούνα 2, Πετάση, Τσιάρα, Καριπίδου Η. 1.

ΡΕΘΥΜΝΟ - ΕΘΝΙΚΟΣ 12-16

Τα οκτάλεπτα: 3-4, 5-5, 2-2, 2-5

ΡΕΘΥΜΝΟ (Βασίλης Κουνδουράκης): Ζοφώλη Ν., Μαλλιαρού, Κυριακάκη, Φραγκιουδάκη 5, Φαρμάκη Μ. 1, Γαβαλά 4, Φραγγελάκη, Ζοφώλη Β. 1, Παναγιωτάκη, Λιμπιτάκη Σ., Λιμπιτάκη Α. 1, Καραγιάννη.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Λούδη Αν. 1, Μπερίκου, Τζελέπη, Κολιτσοπούλου, Μπίσμπα, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη 7, Πέττα 3, Κούμπρα 1, Ρουμελιώτη, Χάουτον 3, Πουλοπούλου, Αναγνώστου, Γκοτζιά 1.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΓΛΥΦΑΔΑ 8-7

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 2-2, 3-2, 1-2

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά 2, Μαντουδιώτη, Τριχά 2, Πάτερου, Τορνάρου 1, Μπόβαλη, Αγγελίδη, Παπαναστασίου 1, Κάσσαρη 1, Νιαρχάκου 1, Κοβάτσεβιτς Ν., Κοτσάφτη, Κοβάτσεβιτς Σ.

ΓΛΥΦΑΔΑ (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου 1, Κοσμά, Κοκκίνου, Μαμόγλου 3, Κόλλια, Αντωνιάδης, Γρηγοροπούλου 2, Φράγκου, Μαστρόκαλου, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 1, Θωμοπούλου, Ροκοφύλλου, Καρύτσα.

ΛΑΡΙΣΑ - ΡΕΘΥΜΝΟ 8-5

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 2-3, 3-0, 1-1

ΛΑΡΙΣΑ (Κώστας Γαβριάς): Γούλα, Μπενέκου 3, Τουλουμτζίδου 1, Πουστινίκοβα 1, Καριπίδου Μ. 1, Κολτσίδα 1, Λαμπρονίκου, Τερζή, Χασιώτη, Πατούνα, Πετάση, Καριπίδου Η. 1, Τσιάρα.

ΡΕΘΥΜΝΟ (Βασίλης Κουνδουράκης): Ζοφώλη Ν., Μαλλιαρού, Κυριακάκη 1, Φραγκιούδακη, Φαρμάκη, Γαβαλά, Φραγγελάκη, Ζοφώλη Β. 4, Παναγιωτάκη, Λιμπιτάκη Σ., Λιμπιτάκη Α., Καραγιάννη. 

Β' Φάση - B' Γύρος

1η αγωνιστική

Παρασκευή (14/2)

Λάρισα - Νηρέας Χαλανδρίου 13-19

Εθνικός - Γλυφάδα 8-11

2η αγωνιστική

Σάββατο (15/2)

Γλυφάδα - Λάρισα 15-13

Ρέθυμνο - Εθνικός 12-16

3η αγωνιστική

Σάββατο (15/2)

Νηρέας Χαλανδρίου - Γλυφάδα 8-7

Λάρισα - Ρέθυμνο 8-5

4η αγωνιστική

Κυριακή (16/2)

Ρέθυμνο - Νηρέας Χαλανδρίου

Εθνικός - Λάρισα

5η αγωνιστική

Κυριακή (16/2)

Γλυφάδα - Ρέθυμνο

Νηρέας Χαλανδρίου - Εθνικός

Μοιραστείτε το: