16/04/2024
Πόλο | Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020 - 00:02

Έκανε περίπατο στην Τιφλίδα η Εθνική πόλο Ανδρών

Νίκησε με 19-7 τη Γεωργία για τα προκριματικά του World League

Eύκολο έργο είχε την Τρίτη (11/2) η Εθνική πόλο Ανδρών, κερδίζοντας με 19-7 τη Γεωργία στην Τιφλίδα για το World League.

Στο ματς της 3ης αγωνιστικής του Α' προκριματικού ομίλου οι διεθνείς ήταν σοβαροί και συγκεντρωμένοι από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν με 9-3 στο α' ημίχρονο, συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό στο δεύτερο μέρος και φτάνοντας στο τελικό +12.

Ήταν η πρώτη νίκη στη διοργάνωση για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, που είχε πρώτο σκόρερ τον Βλαχόπουλο με 4 γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 1-5, 2-4, 3-5, 1-5

ΓΕΩΡΓΙΑ: Σουμπλάτζε, Ντάβανι, Τσρεπούλια 1, Ιμνασβίλι, Αντεισβίλι, Γιέλατσα 3, Τζαχάια, Μέσκι, Σασιασβίλι 1, Μαρκαβελίντζε, Μπαράλντι 1, Βαπένσκι 1, Ραζμάντζε.

ΕΛΛΑΔΑ (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Γενηδουνιάς 3, Σκουμπάκης, Γκιουβέτσης 1, Φουντούλης 3, Παπαναστασίου 2, Δερβίσης 2, Αργυρόπουλος - Κανακάκης 1, Κολόμβος 1, Γούνας 2, Βλαχόπουλος 4, Γαλανίδης, Κάκαρης.