27/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020 - 20:27

Έχασε από την Καλλιθέα στο φινάλε ο Εθνικός

Ήττα με 4-3 και οι Πειραιώτες διατηρούνται στη ζώνη του υποβιβασμού

Σε δύσκολη θέση παραμένει ο Εθνικός σχετικά με την παραμονή του στη Γ' Εθνική, καθώς ηττήθηκε με 4-3 από την Καλλιθέα την Κυριακή (9/2) και διατηρείται στη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο ματς του «Ελ Πάσο» για τη 19η αγωνιστική του 5ου ομίλου ο Ευαγγέλου άνοιξε το σκορ για τους Πειραιώτες στο 17', για να ισοφαρίσει τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μαρουκάκης.

Στο 35ο λεπτό ο Γκέτσι έδωσε νέο προβάδισμα στην ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν, για να βρει ξανά δίχτυα ο Μαρουκάκης για το 2-2.

Ο Εθνικός πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ χάρη σε γκολ του Τσιντώνη στο 64ο λεπτό, όμως έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ευαγγέλου στο 85' και αυτό του κόστισε.

Ο Στούπης στο 90'+2 διαμόρφωσε το 3-3 και η Καλλιθέα, που με 43 βαθμούς έπιασε κορυφή, πήρε το τρίποντο με την εύστοχη εκτέλεση του Στούπη εκ νέου στο 90'+5.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λουκάς Καραδήμος): Λαδάς, Κρητικός, Καλύβας, Παντελίδης, Παπαγγελής, Κώστας, Καλτσάς (62' Σαραντόπουλος), Σταύρου (74' Νταουτάι), Στούπης, Μαρουκάκης, Λάμπι (90'+1 Ντρούγκας).

ΕΘΝΙΚΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κατσούλης, Νταούλιας, Λώλος, Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Τσιντώνης, Σκεντεράι, Γκέτσι, Πετρόπουλος, Λαζαρίδης, Τριμμάτης.