27/04/2024
Ιταλία | Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2020 - 00:38

Πέρασε στην παράταση η Μίλαν

Κέρδισε με 4-2 την Τορίνο και πήρε το «εισιτήριο» για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας

Την πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου Ιταλίας πήρε η Μίλαν το βράδυ της Τρίτης (28/1), επικρατώντας με 4-2 της Τορίνο στην παράταση.

Στο «Σαν Σίρο» ο Μποναβεντούρα άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με δύο γκολ του Μπρέμερ στο 34' και το 71'.

Το ματς πήγε στο έξτρα ημίωρο χάρη στο τέρμα του Τσαλχάνογλου στο 90'+1, ο οποίος σκόραρε και στο 106', για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Ιμπραΐμοβιτς στο 114'.

Οι «ροσονέρι» στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσουν τη Γιουβέντους.

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών

Tρίτη (21/1)

Νάπολι - Λάτσιο 1-0 (2' Ινσίνιε)

Τετάρτη (22/1)

Γιουβέντους - Ρόμα 3-1 (26' Ρονάλντο, 38' Μπεντανκούρ, 45' Μπονούτσι - 50' αυτ. Μπουφόν)

Τρίτη (28/1)

Μίλαν - Τορίνο 4-2 παράταση, κ.α. 2-2 (12' Μποναβεντούρα, 90'+1, 106' Τσαλχάνογλου, 114' Ιμπραΐμοβιτς - 34', 71' Μπρέμερ)