19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020 - 20:00

Νέα ήττα για τον Εθνικό

Οι Πειραιώτες έχασαν εκτός έδρας από τη Θύελλα Καμαρίου με 2-0

Tη δεύτερη διαδοχική του ήττα στον 5ο όμιλο της Γ' Εθνικής γνώρισε την Κυριακή (26/1) ο Εθνικός, χάνοντας εκτός έδρας από τη Θύελλα Καμαρίου με 2-0 για τη 17η αγωνιστική.

Έτσι, οι Πειραιώτες με 18 βαθμούς παρέμειναν στη 10η θέση και τη ζώνη του υποβιβασμού, με την ομάδα της Σαντορίνης, από την πλευρά της, να οδηγεί την κούρσα με 41 πόντους.

Οι γηπεδούχοι άγγιξαν το 1-0 στο 17', με τον Μουσταφίδη από κοντά να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι, για να απαντήσουν στις ευκαιρίες οι «κυανόλευκοι» στο 39', όταν ο Λαζαρίδης νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Αθανασόπουλο, που έδιωξε ενσικτωδώς σε κόρνερ.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ζέλο πάσαρε στον Ντινιωτάκη, που από κοντά βρήκε δίχτυα για το 1-0, με τον Εθνικό να σπαταλά διπλή ευκαιρία στο 51ο λεπτό, καθώς ο Αθανασόπουλος εξουδετέρωσε τα διαδοχικά σουτ των Τριμμάτη και Λαζαρίδη.

Οι νησιώτες αποδείχθηκαν πιο αποτελεσματικοί, με τον Βεζυρτζόγλου στο 80' να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα με κοντινή προβολή ύστερα από παράλληλη μπαλιά του Ζέλο από δεξιά.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Χαντές): Αθανασόπουλος, Ερρίκος (83' Γελαδάρης), Μπουσάι, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο (82' Ράπτης), Σιμιτσής, Αργυρίου, Πούτσι (67' Δήμος), Ντινιωτάκης (64' Βεζυρτζόγλου).

ΕΘΝΙΚΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κατσούλης, Νταούλιας (60' Παπαγεωργίου), Λώλος, Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Δημητρίου (26' Τσιντώνης), Γκέτσι (73' Ξαγοράρης), Παυλής (46' Ντάγκρας), Τριμμάτης, Λαζαρίδης, Σκεντεράι.