27/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020 - 18:35

Tετράσφαιροι στα Πηγάδια οι Νέοι του Παναθηναϊκού

Οι «πράσινοι» νίκησαν με 4-1 την Ξάνθη και παρέμειναν στο -2 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ

Σε εξαιρετική κατάσταση βρέθηκε την Κυριακή (19/1) η Κ19 του Παναθηναϊκού, κερδίζοντας στα Πηγάδια την Ξάνθη με 4-1 για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκας 1.

Ο Καλομοίρης με πλασέ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, για να ισοφαρίσουν οι ακρίτες με τον Κοτόπουλο στο 28'.

Στο 37' ο Σούλτσε κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε εύστοχα ο Ηλιάδης για το 1-2, με τον Σούλτσε να βρίσκει δίχτυα στο 69ο λεπτό για το τρίτο γκολ των «πράσινων», ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νιάρχος στο 84'.

Έτσι, το «τριφύλλι» με 43 βαθμούς παρέμεινε στο -2 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, με τον Ατρόμητο να επικρατεί του Βόλου με 3-2 στο άλλο παιχνίδι της ημέρας.