18/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020 - 15:48

Λύτρωσε τη Μίλαν στις καθυστερήσεις ο Ρέμπιτς

Οι «ροσονέρι» επικράτησαν 3-2 της Ουντινέζε στο Σαν Σίρο με ανατροπή

Μεγάλο ματς με νικήτρια τη Μίλαν έγινε την Κυριακή (19/1) στο Σαν Σίρο. Οι «ροσονέρι» αναδείχθηκαν τελικά νικητές με ανατροπή, με τον Ρέμπιτς να σκοράρει για το τελικό 3-2 στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Λάρσεν, με το 0-1 να διατηρείται μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο η Μίλαν «ξύπνησε» και ο Ρέμπιτς ισοφάρισε στο 48', ενώ ο Ερνάντες έκανε στο 71' την ανατροπή.

Παρόλα αυτά, ο Λασάνια έφερε εκ νέου το ματς στα ίσα στο 85', αλλά ο Ρέμπιτς «χτύπησε» στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων για να χαρίσει στους γηπεδούχους μια μεγάλη νίκη.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Κόντι, Κιάερ, Ρομανιόλι, Ερναντές, Καστιγέχο (77' Κρούνιτς), Κεσί, Μπενάσερ, Μποναβεντούρα (46' Ρέμπιτς), Ιμπραΐμοβιτς, Λεάο.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μούσο, Μπεκάο, Εκόνγκ, Νούιτινγκ (78' Νεστορόφσκι), Λάρσεν, Ντε Πάουλ, Μαντραγόρα, Φοφανά, Σέμα (88' Τερ Άβεστ), Οκάκα (90'+2' Ντε Μάιο), Λασάνια.

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής

Σάββατο (18/1)

Λάτσιο - Σαμπντόρια 5-1 (7' Καϊσέδο, 17' πέν., 20', 65' πέν. Ιμόμπιλε, 54' Κισάνγκα - 70' Λίνετι)

Σασουόλο - Τορίνο 2-1 (61' Μπόγκα, 73' Μπεράρντι - 20' αυτ. Λοκατέλι)

Νάπολι - Φιορεντίνα 0-2 (26' Κιέζα, 74' Βλάχοβιτς)