05/05/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2020 - 16:56

Πέρασε νικηφόρα από την Κέρκυρα ο Απόλλων Λάρισας

Οι Θεσσαλοί επικράτησαν της τοπικής ομάδας με 3-1

Την έκτη φετινή του νίκη στη Σούπερ Λίγκα 2 σημείωσε το Σάββατο (11/1) ο Απόλλων Λάρισας, παίρνοντας το διπλό επί της αδύναμης Κέρκυρας με 3-1 για τη 12η αγωνιστική.

Έτσι, οι Θεσσαλοί με 20 βαθμούς έπιασαν στην 3η θέση την Α.Ε. Καραϊσκάκης, ενώ οι Φαίακες συνεχίζουν να μετρούν μόνο ήττες και παρέμειναν στους -3 πόντους, αφού κουβαλούν και την τιμωρία τους από την αρχή της σεζόν.

Και τα τέσσερα τέρματα μπήκαν στο β' ημίχρονο, με το 0-1 να προέρχεται από γκoλ του Γκουντρουμπή στο 55', για να βρει δίχτυα επτά λεπτά αργότερα ο Μπιμάι γράφοντας το 0-2.

Το τρίποντο των φιλοξενούμενων «κλείδωσε» ο Μπαστακός στο 73' και το γκολ της τιμής για τους νησιώτες πέτυχε ο Μίσκου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 81'.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μέγας του Συνδέσμου Πιερίας με βοηθούς τον Βρούζο του Συνδέσμου Πιερίας και τον Δέλλιο του Συνδέσμου Πέλλας.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παγκράτης, Βλάχος, Μπεντράο, Γκίτσης, Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος (77’ Μπαμιόγλου), Παναγιωτίδης, Τσάνης (65’ Γκασίδης), Νικολούδης (85’ Ντε Νικολό), Μίσκου, Λεπενιώτης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Καμπέρης, Κούλπας, Μπιμάι, Χατζής, Λίταινας (72' λ. τρ. Γεωργακόπουλος), Τασιούλης (70' Νούσιος), Μπρέμπος, Σιφναίος (55' Μπαστακός), Γκουντρουμπής.