24/04/2024
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2019 - 19:30

Φινάλε με ήττα για την Κ19 του Ολυμπιακού στο Youth League

Έχασαν οι Πειραιώτες με 1-0 από τον Ερυθρό Αστέρα

Με ήττα ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Youth League η Κ19 του Ολυμπιακού, χάνοντας με 1-0 από τον Ερυθρό Αστέρα την Τετάρτη (11/12).

Το ματς έγινε στις εγκαταστάσεις του Ρέντη και οι Πειραιώτες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τα σουτ των Λιάτσου και Μαρτίνη στο 25' και το 27', καθώς στην πρώτη περίπτωση ο Κάτιτς επενέβη αποτελεσματικά και στη δεύτερη η μπάλα κόντραρε και άλλαξε ελάχιστα πορεία.

Οι Σέρβοι αποδείχθηκαν πιο αποτελεσματικοί και άνοιξαν το σκορ στην κόντρα επίθεση με τον Ραντούλοβιτς στο 41ο λεπτό, ενώ ο Ολυμπιακός στάθηκε άτυχος στο 53', καθώς ο Λιάτσος με σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Συνέχισαν την πίεση για την ισοφάριση οι παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη, αλλά στις καθυστερήσεις ο Κάτιτς απέκρουσε την κεφαλιά του Νικόλη και ο Ντότης λίγα δευτερόλεπτα μετά σούταρε άστοχα από καλή θέση, για να μείνει το 0-1 μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αντώνης Νικοπολίδης): Τζολάκης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Νικόλης, Μαρτίνης, Μπέλιτς (61' Νεοφυτίδης), Φέκκας (81' Ντότης), Κατσαβάκης (68' Σουρλής), Λιάτσος, Κεραμίδας (68' Τσέλιος), Μπουλάρι (81' Βοΐλης).