23/01/2020
Πόλο | Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019 - 00:34

Διπλό στη Βουλιαγμένη ο Ολυμπιακός

Οι «ερυθρόλευκες» κέρδισαν με 11-7 * Τι έγινε στα ματς του Σαββάτου (7/12) για τη γυναικεία Α1 πόλο

H A' φάση της Α1 πόλο γυναικών ολοκληρώθηκε το Σάββατο (7/12) και για τον Α' όμιλο ο Ολυμπιακός έφυγε νικητής από την έδρα της Βουλιαγμένης με 11-7, μένοντας έτσι αήττητος.

Στο άλλο ματς ο Εθνικός πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Ρεθύμνου με 14-5, ενώ για τον Β' όμιλο ο Νηρέας Χαλανδρίου έκλεισε με έξι νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια αυτόν τον κύκλο των αγώνων, ξεπερνώντας με 8-4 το εμπόδιο της Λάρισας.

Από την πλευρά της, η ΝΕ Πατρών επικράτησε του Πανιωνίου με 16-11. 

BOYΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7-11

Τα οκτάλεπτα: 0-3, 4-3, 2-3, 1-2

BOYΛΙΑΓΜΕΝΗ (Αλεξία Καμμένου): Λαβί, Πρωτόπαπα, Καϊάφα, Τσιμάρα, Γιαννοπούλου, Ξενάκη 2, Νίνου 3, Πάτρα 2, Κώτσια, Διαμαντοπούλου, Κοντονή, Καλαϊτζή, Γκίλλα, Κοτσιώνη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ε. 2, Μπενέκου, Κανετίδου, Αβραμίδου 3, Ασημάκη 1, Πλευρίτου Μ. 2, Δούλη, Πλευρίτου Β. 2, Τσουκαλά, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου, Φουντωτού, Σιούτη.

ΡΕΘΥΜΝΟ - ΕΘΝΙΚΟΣ 5-14

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 1-1, 1-6, 1-4

ΡΕΘΥΜΝΟ (Βασίλης Κουνδουράκης): Νιόβη, Μαλλιαρού 1, Κυριακάκη, Φραγκουλάκη, Φαρμάκη Μ., Γαβαλά 2, Συριανόγλου, Ζοφώλη 2, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ε., Λιμπιτάκη, Παναγιωτάκη, Φραγγελάκη, Χρυσοβέργη, Καραγιάννη.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Λούδη, Κωνσταντοπούλου 1, Τζελέπη 2, Κωνσταντοπούλου, Μπίσμπα 1, Χατζηκυριακάκη 3, Πέττα 1, Κους 5, Έμερσον 1, Πουλοπούλου, Μπερίκου.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΛΑΡΙΣΑ 8-4

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 2-0, 1-2

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά, Μαντουδιώτη, Τριχά 3, Παναγιότι, Τορνάρου 1, Μπόβαλη 2, Αγγελίδη, Παπαναστασίου, Κάσσαρη, Νιαρχάκου 2, Κοβάτσεβιτς, Πάτερου, Ρουσσάκη.

ΛΑΡΙΣΑ (Σπύρος Τσιάρας): Γούλα, Μπενέκου, Τουλουμτζίδου, Καριπίδου Μ. 2, Καλογιάννη, Κολτσίδα, Τερζή, Χασιώτη, Πατούνα 1, Πετάση 1, Τσιάρα, ΜακΚι.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 16-11

Τα οκτάλεπτα: 5-3, 2-2, 4-2, 5-4

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Ντάσιου 2, Λούδη Ε. 2, Γεωργίου, Μπαλάτσα Ν. 1, Μιχαηλίδου Κ. 3, Μοίραλη, Μπιτσάκου 5, Μανιάτη, Λυκοθανάση 2, Μιχαηλίδου Δ., Κουρέτα 1, Κιούρκα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σταμάτης Χέλμης): Τζούρκα, Σαφέτη, Δουρέκα Αδ., Πετεινάτου, Δημοπούλου, Τούρου 1, Κούβδου Ν. 1, Παπαφιλίππου, Μαλλιαρού Κ. 1, Λιαπάκη, Μπινιάρη, Σολανάκη 3, Σεντίνι, Ζερβού, Χέλμη. 

Α' Όμιλος-Α' Φάση

10η αγωνιστική

Σάββατο (7/12)

Ρέθυμνο - Εθνικός 5-14

Βουλιαγμένη - Ολυμπιακός 7-11

Ρεπό: Γλυφάδα

Βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 24

2. Βουλιαγμένη 15

3. Γλυφάδα 12

4. Εθνικός 9

5. Ρέθυμνο 0

Β' Όμιλος-Α' Φάση

6η αγωνιστική

Σάββατο (7/12)

Νηρέας Χαλανδρίου - Λάρισα 8-4

ΝΕ Πατρών - Πανιώνιος 16-11

Βαθμολογία

1. Νηρέας Χαλανδρίου 18

2. Λάρισα 10

3. Πανιώνιος 4

4. ΝΕ Πατρών 2

Μοιραστείτε το: