ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019 - 00:27

Χάβος: «Είμαι αισιόδοξος και ανυπομονώ να έρθει η 1η Ιανουαρίου...»

Όσα είπε ο τεχνικός του Παναιτωλικού μετά το ματς με τον Ολυμπιακό

Απογοητευτικός ήταν και κόντρα στον Ολυμπιακό ο Παναιτωλικός, αλλά ο Μάκης Χάβος περιμένει τη χειμερινή μεταγραφική ενίσχυση και δήλωσε αισιόδοξος στη συνέντευξη Τύπου.

«Είμαι αισιόδοξος και ανυπομονώ, δεν φαντάζεστε πόσο, να έρθει η 1η Ιανουαρίου. Έχουμε μπροστά μας 20 παιχνίδια και θα δώσουμε τα πάντα.

Ξέραμε ότι είχαμε πολύ δύσκολο έργο σήμερα απέναντι σε μια εξαιρετική ομάδα. Το “κρύο” γκολ στο 6ο λεπτό το έκανε ακόμα πιο δύσκολο. Ισορροπήσαμε το παιχνίδι, αλλά κρίθηκε στη χαμένη ευκαιρία του Αριγίμπι, που δεν έκανε το 1-1 και από το πουθενά σε δύο φάσεις πήγε το σκορ στο 0-3. Ο Ολυμπιακός διαχειρίστηκε καλά το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι. Βάλαμε και κάποια νέα παιδιά για να δούμε τι μπορούν να κάνουν και πόσο να μας βοηθήσουν», είπε ο τεχνικός των Αγρινιωτών.

Ενώ για τη διαιτησία ανέφερε: «Υπάρχει κανονισμός και δεν μπορώ να πω κάτι. Θα ήθελα να πω πολλά, αλλά δεν θα πω τίποτα».