26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019 - 22:42

Ξέσπασε με... ντόρτια ο Εθνικός

Πρώτο τρίποντο για τους Πειραιώτες, 4-0 τον Ηλυσιακό

Eπιτέλους νίκη λένε στον Εθνικό και μάλιστα εντυπωσίασαν την Κυριακή (1/12) οι Πειραιώτες, κερδίζοντας με 4-0 τον Ηλυσιακό για την 11η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Στο γήπεδο του Μελισσουργού ο Μουσταφίδης άνοιξε το σκορ στο 30' με κεφαλιά, για να γράψει το 2-0 ο Μουδούρογλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 46ο λεπτό.

Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ταβάρες, με την ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν να αξιοποιεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα και να φτάνει στην επιβλητική επικράτηση χάρη στα γκολ του Γκέτση στο 72' και του Νταούλια στο 85'.

Έτσι, οι «κυανόλευκοι» με 8 βαθμούς ανέβηκαν στην 11η θέση και είναι στο +3 από τον ουραγό Ερμή Κορυδαλλού.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κατσούλης, Νταούλιας (87' Νυφαδόπουλος), Δημακάκος (82' Παπαγεωργίου), Μουσταφίδης, Ευαγγέλου, Σκεντεράι, Γκέτση (86' Χατζηστάμος), Διάκος, Μουδούρογλου (71' Σαραντόπουλος), Πολίτης, Λώλος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αρχοντάκης): Κοντοπίδης, Νομικός, Χαραλάμπους, Παπαδημητρίου (46' Ζαφείρης), Σαμιώτης, Αμανατίδης, Σεράνι (85' Μουκίδης), Ταβάρες, Ηρακλής, Μενδρινός, Κονδύλης (46' Γκουσάι).