25/04/2024
Ισπανία | Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019 - 15:27

Δεν εγκαταλείπει η Σεβίλλη

Επικράτησε 1-0 της Λεγκανές και παραμένει ζωντανή στη μάχη του τίτλου

Μπορεί να κάνει ακόμα όνειρα η Σεβίλλη. Οι Σεβιγιάνοι κέρδισαν 1-0 τη Λεγκανές εντός έδρας την Κυριακή (1/12) και παραμένουν ζωντανοί στη μάχη του τίτλου.

Τα πράγματα δεν ξεκίνησαν καθόλου καλά για τους φιλοξενούμενους που μόλις στο 1ο λεπτό «έχασαν» λόγω τραυματισμού τον Σιόβα.

Παρά το σοκ, η Λεγκανές έβαλε δύσκολα στους γηπεδούχους που τελικά... λυτρώθηκαν στο 63ο λεπτό, όταν ο Ντιέγκο Κάρλος άνοιξε το σκορ παίρνοντας το... ριμπάουντ από την απόκρουση του Κουέγιαρ έπειτα από σουτ του Κουντέ.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Ντιέγκο Κάρλος, Ρεγκιλόν, Νάβας, Μπανέγα, Χορδάν, Τόρες (58’ Γκουντέλι), Βάσκες, Ντε Γιονγκ (83’ Σέρχι Γκόμεθ), Νολίτο (62’ Χιλ).

ΛΕΓKΑΝΕΣ: Κουέγιαρ, Ροσάλες, Σιόβας (4’ Κέβιν Ροντρίγκες), Σίλβα, Μπουστίνθα, Αβαζίεμ, Ρουμπέν Πέρεθ, Όσκαρ Ροντρίγκεθ (78’ Εράσο), Ρέσιο (78’ Καρίγιο), Μπραϊθγουάιτ, Εν Νεσιρί.

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Παρασκευή (29/11)

Θέλτα - Βαγιαδολίδ 0-0

Σάββατο (30/11)

Αλαβές - Ρεάλ Μαδρίτης 1-2 (65' πέν. Λούκας Πέρεθ - 52' Ράμος, 69' Καρβαχάλ)

Ρεάλ Σοσιεδάδ - Έιμπαρ 4-1 (25' Λε Νορμάντ, 47' Ογιαρθάμπαλ, 57' Ζοζέ, 80' Όντεγκααρντ - 35' Ντιοπ)

Μαγιόρκα - Μπέτις 1-2 (55' πέν. Λάγκο Τζούνιορ - 7' πέν. Χοακίν, 33' Φεκίρ)

Βαλένθια - Βιγιαρεάλ 2-1 (49' Ροντρίγκο Μορένο, 70' Φεράν Τόρες - 54' Ανγκίσα)