14/12/2019
Πρωτάθλημα | Πέμπτη 14 Νοεμβρίου 2019 - 00:04

Οι κορυφαίες 11άδες 1ης, 2ης, 3ης και 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2

Τα «μάτια» και τα «αυτιά» του a-sports.gr τσέκαραν όλα τα γήπεδα της δεύτερης κατηγορίας και σας παρουσιάζουν τους καλύτερους ανά θέση

Το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 2 έχει μπει πλέον σε μια σειρά και το a-sports.gr σας προσφέρει και φέτος τις κορυφαίες ενδεκάδες κάθε αγωνιστικής.

Μετά από τέσσερις «στροφές» o Aπόλλων Σμύρνης και ο Πλατανιάς είναι αυτοί που μοιράζονται την κορυφή με 10 βαθμούς, με την Παναχαϊκή και τον ΠΑΣ Γιάννινα να ακολουθούν στους 8 πόντους.

Ας δούμε λοιπόν ποιοι ξεχώρισαν σε 1η, 2η, 3η και 4η αγωνιστική και αναλυτικά οι κορυφαίοι που συγκροτούν τις καλύτερες 11άδες σε παράταξη 4-4-2 είναι οι εξής:

1η αγωνιστική

Αποτελέσματα: Απόλλων Λάρισας - Κέρκυρα 2-1, Δόξα Δράμας - Α.Ε. Καραϊσκάκης 2-3, Απόλλων Πόντου - Χανιά 0-4, Απόλλων Σμύρνης - Εργοτέλης 3-0, Παναχαϊκή - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1, Πλατανιάς - Λεβαδειακός 3-2.

Τερματοφύλακας: Μάκης Γιαννίκογλου (ΠΑΣ Γιάννινα)

Αμυντικοί: Ξενοφών Πάνος (Χανιά), Απόστολος Σκόνδρας (ΠΑΣ Γιάννινα), Άγγελος Καρατάσιος (Απόλλων Λάρισας), Τζέιμς Σταμόπουλος (Παναχαϊκή)

Μέσοι: Γκουστάβο (Απόλλων Λάρισας), Μάρκο Μπλάζιτς (Απόλλων Σμύρνης), Τομάς Μπεντινέλι (Απόλλων Σμύρνης), Λεοζίνιο (Χανιά)

Επιθετικοί: Γιάννης Λουκίνας (Πλατανιάς), Λεωνίδας Κυβελίδης (Α.Ε. Καραϊσκάκης). 

20201

2η αγωνιστική

Αποτελέσματα: Λεβαδειακός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-2, Α.Ε. Καραϊσκάκης - Απόλλων Λάρισας 2-0, Χανιά - Απόλλων Σμύρνης 0-1, Κέρκυρα - Παναχαϊκή 0-2, Απόλλων Πόντου - Δόξα Δράμας 0-1, Εργοτέλης - Πλατανιάς 1-2.

Τερματοφύλακας: Χουάντερσον (Απόλλων Σμύρνης)

Αμυντικοί: Νίκος Παπανίκου (Α.Ε. Καραϊσκάκης), Χρήστος Γρομητσάρης (Χανιά), Στέφανος Καπίας (Α.Ε. Καραϊσκάκης), Στέλιος Ποζατζίδης (Πλατανιάς)

Μέσοι: Μάικλ Ολαϊτάν (Απόλλων Πόντου), Άλμπερτ Μπρους (Εργοτέλης), Bλάντισλαβ Νάουμετς (ΠΑΣ Γιάννινα), Σάββας Σιατραβάνης (Παναχαϊκή)

Επιθετικοί: Nίκος Ιωαννίδης (Δόξα Δράμας), Μιγκέλ Μπιανκόνι (Πλατανιάς). 

20202

3η αγωνιστική

Αποτελέσματα: Δόξα Δράμας - Απόλλων Λάρισας 0-0, Απόλλων Σμύρνης - Απόλλων Πόντου 4-0, Παναχαϊκή - Α.Ε. Καραϊσκάκης 2-0, Πλατανιάς - Χανιά 1-1, Λεβαδειακός - Κέρκυρα 1-0, ΠΑΣ Γιάννινα - Εργοτέλης 2-2.

Τερματοφύλακας: Νέστωρ Γκέκας (Απόλλων Λάρισας)

Αμυντικοί: Γιάννης Βάρκας (Απόλλων Σμύρνης), Τιμόθεος Τσελεπίδης (Παναχαϊκή), Δημήτρης Σουλιώτης (Απόλλων Λάρισας), Στέλιος Ποζατζίδης (Πλατανιάς)

Μέσοι: Τσαρλς Κουατένγκ (Εργοτέλης), Μανώλης Πατράλης (Απόλλων Σμύρνης), Στέφεν Χάμοντ (Δόξα Δράμας), Κόναν (Λεβαδειακός).

Επιθετικοί: Γιώργος Παμλίδης (ΠΑΣ Γιάννινα), Νίκος Βρεττός (Χανιά).

20203

4η αγωνιστική

Αποτελέσματα: Χανιά - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1, Απόλλων Σμύρνης - Δόξα Δράμας 1-1, Απόλλων Λάρισας - Παναχαϊκή 1-1, Απόλλων Πόντου - Πλατανιάς 0-2, Α.Ε. Καραϊσκάκης - Λεβαδειακός 1-1, Εργοτέλης - Κέρκυρα 2-1.

Τερματοφύλακας: Βλάντιμιρ Μπάιτς (Λεβαδειακός)

Αμυντικοί: Πασχάλης Κάσσος (Χανιά), Μανώλης Ρουσσάκης (Πλατανιάς), Θωμάς Τσιμπούκας (Κέρκυρα), Μιχάλης Μπούσης (Εργοτέλης)

Μέσοι: Mαρκ Σιφναίος (Απόλλων Λάρισας), Μανώλης Πατράλης (Απόλλων Σμύρνης), Αλέξανδρος Καρτάλης (ΠΑΣ Γιάννινα), Τάσος Κρητικός (Δόξα Δράμας)

Επιθετικοί: Μανώλης Ροβίθης (Εργοτέλης), Γιάννης Λουκίνας (Πλατανιάς). 

20204

Μοιραστείτε το: