19/10/2019
Διαιτησία | Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2019 - 16:15

Θεοδωρόπουλος στα Τρίκαλα, ο Πολυχρόνης στο Νίκη Βόλου - Καλαμάτα

Ωρεόπουλος στην αναμέτρηση Ασπρόπυργος - Καβάλα, με Θεοχάρη το Ιωνικός - Ο.Φ. Ιεράπετρας * Οι ορισμοί της 3ης αγωνιστικής για Football League

Για την 3η αγωνιστική προετοιμάζονται οι ομάδες της Football League με την ΚΕΔ/ΕΠΟ να ανακοινώνει την Τετάρτη (9/10) τους διαιτητές των αγώνων.

Τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Οκτωβρίου, εκεί που στο ντέρμπι της Θεσσαλίας ανάμεσα στα Τρίκαλα και τον Ολυμπιακό Βόλου, την Κυριακή (13/10) στις 15:00 ορίστηκε ο Νικόλαος Θεοδωρόπουλος της ΕΠΣ Φλώρινας.

Στη γειτονική Λάρισα και στο ουδέτερο της Φιλιππούπολης την ίδια ημέρα στις 16:00 θα παίξει η Νίκη Βόλου με την πρωτοπόρο Καλαμάτα σε ένα παιχνίδι με διαιτητή τον Φώτιο Πολυχρόνη από την ΕΠΣ Πιερίας.

Στην αναμέτρηση του Σαββάτου (12/10) στις 16:00 στον Ασπρόπυργο ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Καβάλα θα σφυρίξει ο Μάριος Ωραιόπουλος της ΕΠΣ Δωδεκανήσου, ενώ στο Ιωνικός - Ο.Φ. Ιεράπετρας ο Δημήτριος Θεοχάρης της ΕΠΣ Θεσσαλίας θα είναι ο άρχων του αγώνα, παιχνίδι επίσης την Κυριακή στις 16:00

Αναλυτικά οι ορισμοί στις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής

Σάββατο (12/10)

15:00 Ασπρόπυργος - Καβάλα

Διαιτητής: Ωραιόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Παγουρτζής (Πειραιά), Κοκμοτός (Δωδεκανήσου)

4ος: Στάμος (Αθηνών)

Κυριακή (13/10)

15:00 Τρίκαλα - Ολυμπιακός Βόλου

Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)

Βοηθοί: Σκορδίλης (Κέρκυρας), Κακαφώνης (Αχαΐας)

4ος: Αγγελούλης (Λάρισας)

16:00 Αιγάλεω - Ιάλυσος

Διαιτητής: Τζαμουτζαντώνης (Χίου)

Βοηθοί: Χρηστάκος (Πειραιά), Καλλής (Ανατολικής Αττικής)

4ος: Χατζηγιάννης (Πειραιά)

16:00 Νίκη Βόλου - Καλαμάτα

Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)

Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Δελής (Βοιωτίας)

4ος: Μπούτσικος (Μακεδονίας)

16:00 Βέροια - Π.Ο. Τρίγλιας

Διαιτητής: Αθανασίου (Άρτας)

Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτωλοακαρνανίας), Φραγκούλης (Πρέβεζας/Λευκάδας)

4ος: Μπούμπας (Ηπείρου)

16:00 Ιωνικός - Ο.Φ. Ιεράπετρας

Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας), Χατζημανώλης (Δωδεκανήσου)

4ος: Νικόπουλος (Θεσσαλίας)

16:00 Διαγόρας - Θεσπρωτός

Διαιτητής: Ψυχούλας (Βοιωτίας)

Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατολικής Αττικής), Πλακάς (Δυτικής Αττικής)

4ος: Δημαράκης (Δωδεκανήσου)

 

 

 

Μοιραστείτε το: