20/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019 - 22:19

Δεν σηκώνει κεφάλι ο Εθνικός

Με 2-0 έχασαν οι Πειραιώτες από τον Άγιο Ιερόθεο * Έπαιζαν με 10 από το 34'

Από το κακό στο χειρότερο οδεύει ο Εθνικός στον 5ο όμιλο της Γ' Εθνικής, χάνοντας την Κυριακή (6/10) με 2-0 από τον Άγιο Ιερόθεο στο γήπεδο της Χωράφας.

Στο ματς της 3ης αγωνιστικής οι Πειραιώτες έμειναν νωρίς με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Τσιντώνης στο 34', με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 58ο λεπτό με πλασέ του Βουτσινά.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Κράσι με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, με τους «κυανόλευκους» να παραμένουν δίχως νίκη και χωρίς να έχουν πετύχει έστω ένα γκολ.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Αντωνόπουλος, Τσατσαρής, Μεταλλινός (46' Σάσσαλος), Μπατής, Ντάφλας, Αποστόλου, Συμάκος (46' Νομικός), Κομνηνός (71' Βουτσιώτης), Μακρίδης (78' Μακρίδης), Κράσι, Μανδαμαδιώτης

ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Νταούλιας (69' Κούρτι), Δημακάκος, Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Σκεντεράι, Γκέτσι (75' Σαραντόπουλος), Τσιντώνης, Τσιάβος (28' λ.τρ. Κατσέρης), Πολίτης, Διάκος (65' Παπαγεωργίου).